Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżanie uczcili pamięć ks. Popiełuszki

Główne zdjęcie
fot. www.popieluszko.net.pl

„Pamięć w kształcie krzyża „ - tak Teatrzyk Żywego Słowa LOGOS zatytułował montaż słowno–muzyczny, który wczoraj w XX rocznice śmierci ks. Jerzego Popiełuszki przedstawił w klasztorze Ojców Kapucynów. Był to główny element uczenia w mieście pamięci brutalnie zamordowanego przez Służby Bezpieczeństwa PRLu księdza – kapelana ludzi pracy i kapelana wówczas podziemnej „Solidarności”.

Po wieczornej Mszy Świętej w Klasztorze przy ul. Krzywe Koło młodzi aktorzy recytowali wiersze Ernesta Brylla, Anny Kamieńskiej, a także ojca Andrzeja Węgrzyńskiego. To wszystko poprzeplatane było fragmentami oryginalnych kazań księdza Jerzego Popiełuszki. Kilkudziesięciominutowemu przedstawieniu przysłuchiwało się ponad sto osób. Większość z nich pamiętało czasy, wydarzenia związane zarówno z kazaniami ks. Jerzego jak i jego bestialskim morderstwem. Wychodzący ze świątyni po spektaklu nie kryli wzruszenia.
Ks Popiełuszko został brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa nocą 19 października 1984 roku. Jego zmasakrowane ciało, zrzucone przez oprawców do Zalewu Wiślanego z tamy we Włocławku odnaleziono dopiero 30 października.
Kazania księdza Jerzego Popiełuszki poświęcone były przede wszystkim wolności i godności człowieka.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę