Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Ruszył system wypłat dopłat dla rolników

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski zainaugurował w Łomży system wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników. Do miasta przyjechali premier Leszek Miller, minister finansów Mirosław Gronicki, minister d/s europejskich Danuta Hubner, minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojciech Pomajda i minister rolnictwa Wojciech Olejniczak. “To jest dzień radosny potrzebujemy tych dni aby pokazać, że wiele można zrobić, jeżeli wysiłek jest wspólny i dobrze zorganizowany” - mówi rozpoczynając oficjalnie wypłat bezpośrednie dla rolników prezydent Aleksander Kwaśniewski.


Prezydent mówił też krytycznie o przeciwnikach wstąpienia do Unii Europejskiej. Gdyby ich poglądy zwyciężyły – to teraz moglibyśmy tylko obejść się smakiem – powiedział Prezydent.
Prezydent nie zjawił się w Srebrowie w powiecie łomżyńskim – tam miał odwiedzić gospodarstwo Józefa Kowalewskiego. Byli za to minister rolnictwa Wojciech Olejniczak i Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Pomajda. Minister Olejniczak w Srebrowie zapowiedział, że dziś ewentualnie jutro przelewy z unijnymi dopłatami otrzyma ponad pięć tysięcy rolników.
Minister podkreślił także, że bezpośrednie dopłaty, to tylko jeden z elementów którymi Unia Europejska wspiera polską wieś.
Prezydent RP pojawił się w siedzibie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Około 12-00 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim zainaugurował system rolniczych wypłat.
Zgodnie z zapowiedziami dziś do rolników ma trafić pierwsze 21 milionów z dopłat bezpośrednich. W sumie ma być być to suma 8 miliardów złotych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę