Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Gesty” ponownie nagrodzone

Przedstawienie pt. „Gesty” grupy teatralnej Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „BONA” w Łomży zajęło I miejsce w regionalnych eliminacjach X Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2010”. Spektakl „Gesty” przedstawia osoby niesłyszące w codziennych sytuacjach i uświadamia ich odczucia.

Organizatorami „Albertiany” są ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Prezes Fundacji im. Brata Alberta i Anna Dymna, Prezes Fundacji Mimo Wszystko. Ideą Festiwalu jest pokazanie osobom niepełnosprawnym, że ich świat nie powinien być wyłączony z „normalnego” trybu życia, że spełniają się i są niezastąpieni w wielu dziedzinach życia, również w aktorstwie i śpiewie.
Nagrodą za zwycięstwo w regionalnych eliminacjach dla województw: łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego, które po raz siódmy odbyły się w Zgierzu, są nie tylko statuetka i dyplom, ale także prawo udziału w marcowym finale Festiwalu na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Dodajmy, że w skład grupy teatralnej Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „BONA” w Łomży wchodzą dwie osoby niesłyszące i że w grudniu 2009 roku spektakl „Gesty” został nagrodzony na Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "fART" zajmując II miejsce w kategorii teatr.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę