Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Byłby remis gdyby nie 1 krzyżyk!

Danuta Wójciak wygrała wybory uzupełniające na radnego gminy Wysokie Mazowieckie. Pokonała Mieczysława Uszyńskiego – byłego radnego, który stracił swój mandat za jazdę pod wpływem alkoholu i stanął ponownie do walki o fotel radnego gminy. Pokonała go – 1 głosem. Co ciekawe - o mały włos nie byłoby remisu w głosowaniu. Danutę Wójciak poparły 63 osoby, na Mieczysława Uszyńskiego też 63 – ale komisja obwodowa w Rusi Starej uznała, że 1 głos został oddany niezgodnie z zasadą głosowania – krzyżyk nie przeciął się w kratce. A to oznacza, że głos jest nieważny.

Gdyby krzyżyk został jednak postawiony w kratce, doszłoby do remisu – to zjawisko wręcz niespotykane podczas tak niewielkich wyborów – mówi dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Jerzy Dołęgowski.
Gdyby był remis – to gminna komisja wyborcza musiałaby przeprowadzić losowanie z udziałem pełnomocników komitetów wyborczych, czyli o zwycięstwie zdecydowałby łut szczęścia. Tak jednak nie będzie – wynik brzmi 63:62 na korzyść Danuty Wójciak.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę