Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Po raz 4-ty obchodzimy Dzień Papieski –

świętujemy go w niedzielę poprzedzającą 26-tą rocznicę wyboru papieża Jana Pawła. Hasło Dnia Papieskiego - Jan Paweł II – Pielgrzym Pokoju. Konkretnym wymiarem tego dnia jest pomoc materialna dla młodzieży zdolnej pochodzącej z ubogich rodzin. Podobnie, więc jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na rzecz Funduszu Diecezji Łomżyńskiej – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla biednej młodzieży. Zbiórki odbywają się w całej Polsce, ale łomżyńska ma inny wymiar – jak powiedział Biuskup Łomżyński Stanisław Stefanek, całość przedsięwzięcia przejęła diecezja i kapłani, tak aby jak największa pomoc trafiła do tutejszej młodzieży.


Na rzecz Funduszu Diecezji Łomżyńskiej – Dzieło Nowego Tysiąclecia” swoje oszczędności składają także kapłani. W ten sposób zabezpieczają funkcjonowanie placówek edukacyjnych – szkoły katolickiej, bursy czy ośrodka wychowawczego. „Pieniądze idą w teren” - jak powiedział ks. Biskup – także na stypendia do poszczególnych parafii.
A te będą przyznane przez Diecezjalną Komisję Stypendialną w listopadzie. Otrzymają je młodzi ludzie, których trudną sytuację materialną potwierdzi parafia. To właśnie do swojej parafii powinna zgłaszać się młodzież, która chciałaby otrzymać pomoc. Zbiórki do puszek na diecezjalny fundusz potrwają przez cały dzień, pieniądze zbierają wolontariusze.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę