Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Agencyjna statystyka

Blisko 2 tys. wniosków o przyznanie rent strukturalnych, 50 o dotacje dla młodych rolników, tyle samo o dofinansowanie w gospodarstwach rolnych. Tak wyglądają statystyki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim, półtora miesiąca po ogłoszeniu możliwości składania wniosków o dotacje z Unii Europejskiej. Na razie nie ma jeszcze wniosków o dofinansowanie od przedsiębiorców branży rolno – spożywczej.

Przedsiębiorcy są w fazie przygotowań - informuje dyrektor oddziału Agencji w Łomży Wojciech Szczepkowski. Jak twierdzi, niektórzy z tych największych, chcą sięgnąć nawet po maksymalną kwotę.
20 milionowa dotacja oznacza, że przedsiębiorca planuje przeprowadzenie inwestycji na kwotę dwa razy większą.
Natomiast dwa tysiące wniosków o przyznanie rent strukturalnych to sporo, chociaż zainteresowanie lekko spadło przyznaje dyrektor Szczepkowski.
Przypomnijmy, że o renty strukturalne, mogą się starać rolnicy w odpowiednim wieku, którzy sprzedają lub przekazują gospodarstwo następcom. Dzięki temu do momentu uzyskania wieku emerytalnego uznawanego przez KRUS, będą otrzymywać pieniądze w ramach tego właśnie rozwiązania. Pierwsze decyzje mają być już znane pod koniec października.
Warto dodać, że rolnik jeszcze przed przekazaniem gospodarstwa następcy, powinien sprawdzić w Agencji czy spełnia warunki do otrzymania funduszy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę