Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Awanse dla nauczycieli

1300-stu nauczycieli w regionie od 1 września podjęło pracę jako nauczyciel dyplomowany. Podlaskie kuratorium oświaty pozytywnie rozpatrzyło 414 wniosków o nadanie tego stopnia awansu zawodowego w sesji zimowej i 886 w sesji letniej. Dziś po południu w auli III LO w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów. Otrzymało je 200-stu nauczycieli z terenu byłego województwa łomżyńskiego.

To bardzo ważny awans powiedziała obecna na uroczystości Zofia Trancyngier Koczuk podlaski kurator oświaty. Zdobycie stopnia nauczyciela dyplomowanego nie było łatwe. Łatwiej będzie tym, którzy teraz będą sie ubiegać o ten awans, bo skorzystają z naszych doświadczeń - powiedział jeden z awansowanych dziś nauczycieli.
Dodajmy, że wśród nauczycieli, którzy dziś otrzymali dyplomy 8-miu wyróżniono tytułami ekspertów. W przyszłości będą oni zasiadać w komisjach rozpatrujących wnioski o awans kolejnych nauczycieli.
W skali wszystkich pracujących w regionie pedagogów - dyplomowani stanowią duży odsetek. Od początku istnienia procedury awansu zawodowego jest ich w regionie 4580-ciu. To 23 % wszystkich zatrudnionych nauczycieli. Dodajmy, że wraz z awansem i prestiżem nauczyciele zdobywają także znacznie większe wynagrodzenia. Nauczyciel dyplomowany zarabia o 300 złotych więcej niż zarabiał dotychczas.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę