Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Polskie Termopile

Mija 65 lat jak pod Wizną zacięte boje w obronie tej miejscowości toczyły wojska polskie pod dowództwem kapitana Władysława Raginisa. 8 września 1939 roku dowódca XIX korpusu pancernego generał Heinz Guderian otrzymał zadanie atakowania w kierunku Wizna – Brześć. W związku z tym w nocy z 8 na 9 września na kierunek Wizny wprowadzono dodatkowo XIX korpus pancerny. Od tego dnia siły niemieckie liczące około 42 000 żołnierzy wsparte 350 czołgami, ponad setką haubic i kilkuset innymi działami atakowały około 700 polskich żołnierzy uzbrojonych w sześć dział lekkich i dwadzieścia cztery ciężkie karabiny maszynowe.


Zaciekła kilkudniowa obrona Wizny do historii przeszłą jako „Polskie Termopile”
W najbliższą sobotę i niedzielę heroiczny czyn kapitana Raginisa i jego żołnierzy uczczą mieszkańcy Wizny.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę