Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Nie czarny, a niebieski będzie szpitalny dymek...

Jeszcze miesiąc i nie powinno być czarnego dymu z komina. Mowa o kominie spalarni odpadów działającej przy łomżyńskim szpitalu. Dym jeszcze straszy – zwłaszcza wczesnym rankiem, ale już niedługo – zapewnia dyrekcja szpitala. Z-ca dyrektora Jan Bajno mówi, że modernizacja spalarni odpadów poszpitalnych powinna zakończyć się znacznie szybciej niż planowano. "Chcemy zakończyć inwestycję z końcem września (...) choć planowo zamykana miała być z końcem grudnia" - mówi Bajno.

Modernizacja łomżyńskiej spalarni odpadów poszpitalnych była konieczna, bo warunki w niej panujące nie spełniały wymogów ochrony środowiska. Prace trwają od października ubiegłego roku. Jeżeli tylko się zakończą, czarny dym z komina przestanie dokuczać mieszkańcom, ale nie zniknie całkowicie.
"Ten dymek nie będzie wtedy czarny, ale błękitny" - wyjaśnia dyrekcja.
Modernizacja spalarni odpadów przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży ma kosztować około 3 milionów złotych. Środki pochodzą z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także z dotacji z Eko-Funduszu. Część pieniędzy dołożył szpital z własnego budżetu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę