Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Kontrola w łomżyńskim MPGKiM

Jutro specjaliści z Politechniki Białostockiej rozpoczną kontrolę budynków Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Wyniki będą podstawą do dalszych prac związanych z oceną stanu zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców. Akcja ma związek z niedawnym zerwaniem się balkonu z jednego z budynków. Niewiele brakowało a doszło by do tragedii. W mieszkaniu znajdowały się bowiem dwie osoby. Kobieta, która opiekowała się wtedy swoją wnuczką, mówi że dosłownie kilka minut wcześniej dziewczynka bawiła się na balkonie.

Mieszkańcy bloku oskarżają zarządcę lokali o brak interwencji po kontroli sprzed kilku lat. Kontrola wykazała ubytki w warstwie tynku – mówi za-ca dyrektora MPGKiM Marek Olbryś – a te zdarzają się bardzo często i nie są przyczyną podobnych katastrof.
Budynek, w którym zerwał się balkon będzie kontrolowany jako pierwszy. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży dostało taki nakaz od Inspekcji Nadzoru Budowlanego.
Łomżyński MPGKiM w swojej administracji posiada ponad sto budynków. Niektóre z nich dosłownie są już wiekowe. Powstawały na przełomie XIX i XX wieku. Wszystkich mieszkań w zasobach zakładu jest 2680, mieszka w nich blisko 7000 osób.
Budynek w którym doszło do katastrofy powstawał na przełomie lat 50 i 60 - tych
Od 1995 roku nie powstał w Łomży ani jeden budynek komunalny.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę