Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ruch Pomocników Maryi Matki Kościoła

Zapoczątkowany przez Ks. Kard. Prymasa Stefana Wyszyńskiego dnia 26 sierpnia 1969 r. w Bazylice Jasnogórskiej, wezwaniem wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w dzieło pomocników Matki Kościoła.

Ruch Duszpasterski Pomocników Matki Kościoła jest realizacją osobistą Aktu Millenijnego. Chodzi o zaangażowanie każdego Polaka w dzieło niesieniu pomocy Kościołowi Chrystusowemu przez Maryję - Matkę Kościoła.
Z nauki soboru Watykańskiego II i z Aktu Millenijnego oddania się Maryi w macierzyńską niewolę miłość, wynika odpowiedzialność za Kościół, za Ojczyznę, za drugiego człowieka. I to właśnie jest podstawowym zadaniem dzieła Pomocników Matki Kościoła. Istotą idei Pomocników Matki Kościoła są trzy elementy, zawarte w samej nazwie: Pomocnik - Matki - Kościoła. Pierwsze litery tych słów: P - M – K, oznaczają podstawowe zasady Ruchu: P – pomocniczość, M – maryjność, K – kościelność. Maryjność Ruchu realizuje się szczególnie przez oddanie się Maryi do dyspozycji. Najdoskonalszą formą oddania się Matce Bożej jest całkowite oddanie się Jej do dyspozycji - w macierzyńską niewolę miłości.

Odpowiedzialny Ks. Mieczysław Gołaszewski
Liczba członków: - ok. 50 grup parafialnych, - ok. 420 osób


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę