Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Domowe Grupy Modlitewne "Betania”

Grupy modlitewne „Betania” to sieć małych grup, które spotykają się w mieszkaniach. Jezus jest obecny w „Betanii” w darze pokoju, miłości, komunii duchowej tych, których łączy Sobą. Daje poczucie bliskości. Oddychamy Jego Obecnością i niesiemy ją w życie i działalność apostolską.

Powstał w diecezji w 1991
Współzałożyciel: Ks. Edward Łapiński

Spotykamy się w każdy czwartek w godz. 20.00 - 21.00

Pierwsza wspólnota zawiązała się spontanicznie w Nurze, 6 km od Zuzeli - miejsca narodzin Prymasa Stefana Wyszyński ego w 90-tą rocznicę Jego urodzin (tj. w roku 1991). Jej inicjatorką była p. Grażyna Matusiak. Piewszą grupą zaopiekował się duchowo i włączył się do wspólnej modlitwy ks. Edward Lapiński, który objął również duszpasterską troską powstające grupy. Organizował dla nich nocne czuwania i dni skupienia w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień ten jest Świętem naszego ruchu. Aktualnie wyodrębnił się rejon łomżyński, łowicki i warszawski. W tych diecezjach trwa na modlitwie około pięćset osób pod opieką pięciu księży. Z obecnością księży łączy się dalsza formacja i ukierunkowanie apostolskie uczestników lokalnych wspólnot. Grupy modlitewne „Betania” inicjują w swoich parafiach Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
W 15 grupach spotyka się aktualnie (koniec roku 2003) ok. 100 osób


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę