Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Fidelisa w Łomży

Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE) w Łomży im. św.Fidelisa powstała w 1999 r. Jest jedną z wielu podobnych wspólnot na terenie Polski. Jednak początek swój wszystkie biorą od pierwszej SNE powstałej we Włoszech.

Radość Mszy Świętej
Radość Mszy Świętej
Śpiewem chwalimy Pana
Śpiewem chwalimy Pana
Spotkanie Współnoty
Spotkanie Współnoty
Patrząc wstecz, należy przypomnieć jakie były początki wszystkich SNE. W 1989 r. w wyniku spotkania włoskiej Wspólnoty im. Jana Chrzciciela z Jose Prado Floresem (założycielem szkoły ewangelizacji w Meksyku i autorem większości kursów, z których dotychczas korzystamy), powstała pierwsza europejska SNE.
Pierwszą polską szkołą jest SNE w Kielcach, gdzie do dnia dzisiejszego mieści się centrum wszystkich szkół.
Odpowiedzialnym za SNE w Polsce jest od początku ks. Marian Królikowski.
Pomimo, iż szkoły mają wspólny początek, jednak każda z nich działa jako Samodzielna wspólnota.
SNE im. św.Fidelisa w Łomży jest również samodzielną, katolicką, kerygmatyczną (czytaj poniżej) wspólnotą podległą biskupowi miejsca.
Szkoła działa przy Klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży, przy ul. Krzywe Koło 3.
Opiekunami wspólnoty do tej pory byli: o.Krzysztof Wyszyński i o. Tomasz Płonka,
w tej chwili naszym pasterzem jest o. Jacek Dybała.
Wspólnota składa się w większości z ludzi świeckich, (wielu członków wspólnoty to młodzież. Jako, że jesteśmy wspólnotą ewangelizacyjną, staramy się robić wszystko, aby odpowiedzieć na zaproszenie: „Idźcie i głoście.....”.Podstawową
przekazywaną treścią, na której opiera się wspólnota jest kerygmat, tzw. głoszenie podstawowych prawd dziejów zbawienia:
jesteśmy dziećmi Boga, który przebaczył nam nasze grzechy i z miłości do nas zesłał nam swego Syna, który umarł za nas i zmartwychwstał, dla nas żyje i wciąż obdarza nas swoją miłością, zesłał Ducha Świętego, aby Jego moc była naszą mocą i siłą. Mocy Ducha Świętego wielu już doświadczyło i trudno nie mówić o tym, ja Bóg przemienia nas i nasze życie.
Obdarzeni nowym życiem, staramy się innym powiedzieć o tym, co nas spotkało.
Każdy, kto chciałby spotkać Jezusa, doświadczyć Jego miłości niech czuje się zaproszony do wzięcia udziału w kursie „Nowe życie z Bogiem” (dawniej ‘Filip”).
Jednak SNE w Łomży wychodzi z Dobrą Nowiną również inaczej. Podstawą jest modlitwa: indywidualna i wspólnotowa. Modlitwa uwielbienia we wspólnocie, która dla wielu jest czymś nowym ( tzw. Spontaniczna ) uczy nas prostej rozmowy z Bogiem. Eucharystia, którą staramy się jak najczęściej przeżywać razem jest czasem na który bardzo oczekujemy. Wiemy, że wiele dobra, którego doświadczamy, otrzymujemy od Jezusa, który odpowiada na nasze prośby.
Duch Święty, który wielu z nas dotknął, otwiera nas ciągle na dary, którymi Nas obdarzył. Wiele osób odkryło w sobie, takie talenty, o których nie mieli pojęcia. Wspólnie podejmowane inicjatywy dają nam wiele radości i zadowolenia. Uczestnicy naszych spotkań mają możliwość pogłębienia swego chrześcijaństwa. Służą ku temu nie tylko różnego rodzaju kursy, ale również katechezy naszego kapłana. (Wiele osób zakończyło swoją edukację jakiś czas temu i dobrze jest odświeżyć swoje wiadomości).

Jeśli się pytasz, czy i ty możesz do nas przyjść, to masz od razu odpowiedź - TAK! Nie ma ograniczeń wieku i wykształcenia. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, to wiedz, że każdy z nas, którzy jesteśmy we wspólnocie, też kiedyś uczynili ten pierwszy krok i wspominają to jako dar boży. Wspólnota modlitewna w Łomży spotyka się w każdy czwartek o godz.1900 (salka katechetyczna). Zapraszamy, abyś spróbował (a) razem z nami pieśnią i słowem (lub milczeniem) uwielbiał Boga, który najczęściej przez ludzi przychodzi i podaje Ci dłoń.
Jezus naprawdę żyje i działa w swoim kościele.

SKONTAKTUJ SIĘ :

ŁOMŻA - SNE i wspólnota modlitewna
Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Fidelisa klasztor Kapucynów
ul. Krzywe Koło 3 18-400 Łomża
o. Jacek Dybała (086) 216-48-49
e-mail: j.dybala@wp.pl
GRAJEWO – wspólnota modlitewna
ks. Tomasz Wilga, proboszcz par. p / w św. O. Pio,
tel. (086) 273-87-84, 601-317-323
e-mail: twilga@lomza.opoka.org.pl

WYSZKÓW – wspólnota modlitewna
ks. Kazimierz Wądołowski, proboszcz par. Świętej Rodziny
Tel. (029) 742-96-65, 607-239-375
e-mail: rodzina@wyszkow.pl

MAKÓW MAZOWIECKI – wspólnota modlitewna
ks. Robert Oprawa, par. św. Józefa
tel. (029) 717-00-91,
e-mail: oprawa_rob@poczta.onet.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę