Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nowy aparat na kardiologii

Jest nowoczesny, bezpieczny i niezwykle skuteczny w leczeniu pacjentów po przebytym zawale serca. Nowy kardioangiograf pojawił się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Zastąpił wysłużony aparat, który na oddziale kardiologii szpitala funkcjonował o kilka lat za długo. Został zakupiony w 2000 roku, powinien badać pacjentów nie dłużej niż 4-5 lat, badał o 3 lata dłużej. - Pracowaliśmy na zasadzie czystej desperacji i własnego ryzyka – powiedział Radiu Nadzieja dr Romuald Krynicki, ordynator oddziału.

A nowy angiograf spełnia wszelkie medyczne wymagania. Sprzęt i całą obsługującą go załogę łomżyńskiej kardiologii chwalił, obecny podczas otwarcia pracowni, doc hab. Sławomir Dobrzycki z Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Białymstoku. Ubolewał, że póki co, aparat nie bada pacjentów 24 godziny na dobę. Zadeklarował jednak pomoc w obsadzie dyżurów lekarskich.

Nowy kardioangiograf szpital zakupił z własnych środków. Kosztował, wraz z montażem, około 1,5 mln zł. Wicemarszałek województwa podlaskiego Bogusław Dębski gratulował zakupu i zapewniał, że samorząd nie zapomniał o wsparciu dla szpitala. Członek zarządu województwa, Jacek Piorunek przypomniał, że szpital w Łomży złożył kilka bardzo dobrych wniosków w ramach RPO. Trzy znich przeszły już część formalną i czekają na decyzję zarządu. A dotyczą zakupu dobrego i drogiego sprzętu medycznego.
- To są urządzania na prawie 10 mln, w tym Tomograf komputerowy za prawie 3 mln zł, to urządzenia do ucyfrowienia radiologii – wymieniał Piorunek.

Uroczystość uruchomienia nowego sprzętu odbyła się na oddziale kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Sprzęt poświęcił bp Tadeusz Bronakowski.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę