Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Via Baltica Tylko przez Łomżę

Już ponad 32 tys znajomych ma na naszej-klasie profil Via Baltica przez Łomżę. Profil założył młody łomżanin, Dariusz Sipowski. W ten sposób chce zjednoczyć zwolenników łomżyńskiego przebiegu trasy Via Baltica; chciałby, aby o ruchu dowiedzieli ci, którzy o przebiegu drogi mogą decydować. Popierający wariant łomżyński chcą wysłać list otwarty do premiera rządu RP.

Grupa Łomżyńskich zwolenników trasy przez Łomże zaprasza na spotkanie, podczas którego zapaść może decyzja o utworzeniu specjalnego stowarzyszenia, które ma lobbować za przebiegiem Via Baltici przez Łomżę powiedział Radiu Nadzieja Dariusz Sipokwski. Spotkanie odbędzie się w środę 13 sierpnia w klubie Amnesia w Łomży ul. Sienkiewicza, o godzinie 18:30. Akcję utworzenia Stowarzyszenia popiera wiele znanych osobistości z Łomży i regionu wśród nich m.in Jacek Szymański - solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku pochodzący z Łomży -dodał Sipkowski

Głównym celem statutowym nowego stowarzyszenia będzie walka o przebieg trasy przez Łomżę, a jednym z pierwszych kroków wysłanie listu do premiera o podjęcie korzystnej dla rozwoju regionu decyzji. O łomżyńskim wariancie drogi Via Baltica powstała nawet piosenka w stylu Hip Hop nagrana w studiu Radia Nadzieja przez grupę Awangarda Słów Wyzwolonych (ASW) z Łomży

Nie ma innej opcji, wesprzyj akcję! Zachęcają zwolennicy łomżyńskiego wariantu przebiegu trasy Via Baltica. I przekonują: „Trasa oprócz tego, że spełnia najwięcej wymogów specjalistów, pozwoli na odciążenie zakorkowanych dróg w wielu miastach i budowę bardzo potrzebnych obwodnic. Droga nr.61 z Łomży do Stawisk zwana "drogą śmierci" - gdzie od lat odnotowuje się mnóstwo wypadków - droga w ścisłej czołówce, najbardziej niebezpiecznych w woj. podlaskim, mogłaby stracić taką opinię i stać się "normalną" drogą. To w Łomży najbardziej potrzebne są inwestycje. Łomża stałaby się czystsza i bardziej bezpieczna(...) - czytamy w apelu na profilu Via Baltica przez Łomżę na naszej klasie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę