Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Drzewna, i co dalej... Jest nowa, lepsza koncepcja?

Główne zdjęcie
Wiceprezydent Krzysztof Choiński

Uchwała Rady Miejskiej w Łomży w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży przy ul. Sikorskiego 166 oraz rozbudowy Zespołu Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Łomży przy ul. Przykoszarowej 22 – jest realizowana – twierdzi wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński i przedstawia nową koncepcję rozwiązania sprawy. Oburzeni podejściem prezydentów są dyrekcja i nauczyciele szkoły, oraz radni z komisji oświaty. Ci ostatni wczoraj wieczorem odrzucili przygotowaną przez Choińskiego informację o realizacji uchwały. Dziś tematem Drzewnej po raz kolejny zajmie się Rada Miasta...

Oto ocena realizacji Uchwały nr 159/XXVII/08 Rady Miejskiej w Łomży w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży przy ul. Sikorskiego 166 oraz rozbudowy Zespołu Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Łomży przy ul. Przykoszarowej 22 przygotowana przez wiceprezydneta Krzysztofa Choińskiego.

Po powtórnej wnikliwej analizie prognoz demograficznych miasta oraz po ocenie wyników naboru do łomżyńskich szkół wynika, iż niezasadne jest budowanie nowego obiektu dydaktycznego na potrzeby łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych. W związku z tym proponuję Zespołowi Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży połączenie z Publicznym Gimnazjum Nr 3 przy ul. MC Skłodowskiej i utworzenie Zespołu Szkół. Zapisy Ustawy o systemie oświaty pozawalają na łączenie dwóch placówek w dowolnym czasie. Wobec tego koncepcja powstania nowego Zespołu Szkół zostanie postawiona pod obrady Sesji Rady Miasta Łomża. Zasadność powyższej koncepcji uwarunkowana jest sygnalizowanym powyżej spadkiem demograficznym. Liczba oddziałów w szkołach podstawowych do roku 2014 spadnie o 35 oddziałów, a w łomżyńskich gimnazjach do 2018 roku o 40 oddziałów. Obrazuje to że zarówno gimnazja jak i szkoły ponadgimnazjalne zaczną mieć poważne problemy z realizacja naborów i co przez to idzie również z liczba uczniów. Jednym z rozwiązań dla szkół umożliwiających ich funkcjonowanie może być proponowane łączenie w zespół.

Po rozmowach z dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej stwierdzono, że zasadnym jest rozwiązanie polegające na pozostawieniu Zespołu Szkół Drzewnych w dotychczasowej jego siedzibie do czasu utworzenia Zespołu skupiającego w swojej strukturze Zespół Szkół Drzewnych i Publiczne Gimnazjum 3.

Aktualnie Zespół Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego dokonał przemodelowania koncepcji wstępnej rozbudowy przy ul. Przykoszarowej 22. Z związku z zaistniałymi okolicznościami w koncepcji zrezygnowano z budowy kilku obiektów (bursa, budynek dydaktyczny pod potrzeby Zespołu Szkół Drzewnych) na rzecz budowy jednego obiektu przeznaczonego na sale zajęć praktycznych w zawodach drzewnych i budowlanych, oraz pomieszczeń dydaktycznych na potrzeby CKU i ODiDZ. Został sporządzony preliminarz określający koszty wykonania realizacji dokumentacji technicznej obiektu. Preliminarz uzyskał akceptację Prezydenta Miasta i Skarbnika Miasta. Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na wykonanie dokumentacji technicznej.
W związku z powyższym uchwała jest realizowana.

Z-ca Prezydenta Miasta
Krzysztof Choiński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę