Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

TOSCA

Kilkaset osób przyszło wczoraj wieczorem do łomżynskiej katedry, aby zobaczyć wystawienie Tosci - Giacomo Pucciniego. Opera była głównym punktem i odbywającego sie od tygodnia XI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2004. W głównych rolach tej inscenizacji wystapili Liliana Kamińska i Janusz Ratajczak – śpiewacy państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Ciekawostką przedstawienia jest fakt, że oprócz zawodowych śpiewaków można było zobaczyć i usłyszyeć w niektórych rolach łomżyńskie osobistości. M.in. w roli naczelnika więzienia wystąpi komendant miejski policji Andrzej Zaręba.
W operze zwystapiły także łomzynskie chóry: Chór Katedralny pod kierownictwem prof. Stanisława Winiarskiego i chór "Ad libitum" ze Szkoły Podstawowej nr 10, kierowany przez Iwonę Gumińską - Kropiewinicką.
Spektakl reżyserowała Marzena Prochacka, inscenizował go Jacek Szymański.
Owacje dla artystów trwały kilkanaście minut po przedstawieniu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę