Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Rodzinne z opóźnieniem także w Łomży...

Po kilkanaście godzin dziennie pracują pracownicy Oddziału Świadczeń Rodzinnych utworzonym przy Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Łomży. 7 kobiet przyjmuje i rozpatruje wnioski, wydaje decyzje, drukuje i przyjmuje interesantów – to skutek przejęcia przez samorządy obowiązku obsługi świadczeń rodzinnych. Łomżyński oddział – podobnie jak wyznaczone punkty w całym kraju – fizycznie nie daje rady. Mimo, że termin wypłaty świadczeń za maj minął 15 czerwca, to jeszcze dziś nie wszyscy mają pieniądze.

Jak mówi Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Łomży, Teresa Śmiarowska - zrzucenie obowiązków obsługi świadczeń rodzinnych na samorządy w tak krótkim czasie – to powód całego zamieszania.
A petenci czekają na decyzje, później na pieniądze – a jak ich nie ma – to narzekają. Sytuacji jest wiele - jak mówi Naczelnik - mieszkańcy przychodzą i się denerwują, że nie dostają na czas pieniędzy. "My się po prostu nie wyrabiamy" - mówi Naczelnik Śmiarowska.
Każdego dnia do Oddziału Świadczeń Rodzinnych w Łomży przy ul. Polnej przychodzi około 30 osób, które z opóźnieniem składają wnioski o przyznanie zasiłku rodzinnego. Ogółem oddział pod swoją opieką ma około 3 tysięcy osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę