Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Święto patronalne Caritas w Polsce.

Dziś świętuje także Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Obchody święta patronalnego rozpocznie Msza św. o godz. 15-00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży. O godz. 17-00 pracownicy Caritas i wolontariusze spotkają się koncercie w wykonaniu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert z okazji święta patronalnego jest jednocześnie koncertem jubileuszowym. Caritas Diecezji Łomżyńskiej świętuje bowiem 15-lecie istnienia, a 5. urodziny obchodzi prowadzone przez organizację Centrum Rehabilitacji im. św. Rocha w Łomży.

- Chcemy podziękować pracownikom i wolontariuszom za ich ciężką pracę, także sponsorom, urzędnikom, ludziom dobrej woli, którzy współpracują z nami, wspierają nasze działania - mówi dyrektor łomżyńskiej Caritas, ks. Wojciech Zyśk. A z roku na roku liczba inicjatyw podejmowanych przez Caritas zwiększa się. Łomżyńska organizacja pomaga biednym, chorym i potrzebującym wsparcia. - Prowadzimy Dom Pomocy Społecznej w Tykocinie, Centrum Rehabilitacji w Łomży, hospicja opieki domowej w Wyszkowie i Ostrołęce, Szkołę Podstawową w Nowych Raciborach, ośrodki wsparcia rodziny w Ostrołęce, Zambrowie i Łomży, świetlice socjoterapeutyczne – wylicza ks. Wojciech Zyśk. Łomżyńska Caritas prowadzi też w Łomży: kuchnię dla ubogich, noclegownię dla bezdomnych w Łomży
i ogrzewalnię. Caritas organizuje zbiórki jedzenia dla potrzebujących, zajmuje się dystrybucją unijnej żywności. Dzięki jej działalności, setki dzieci z najuboższych rodzin wyjeżdżają na letni wypoczynek, a osoby niepełnosprawne uczą się, jak znaleźć pracę. W diecezji łomżyńskiej prężnie działają parafialne i szkolne koła Caritas, które podejmują charytatywne inicjatywy na rzecz swojej społeczności.


"Jubileuszowy Koncert Życzeń" dla pracowników i przyjaciół Caritas odbędzie się w auli II LO w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę