Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Wilcze niebezpieczeństwo

Gospodarze znów boją się o swoje bydło. Z lasów wychodzą wilki, które szukają łatwego i smacznego kąska. A pasące się na łąkach krowy są najlepszą zdobyczą wilka – to pokazały ubiegłe lata. Największe straty w podlaskiem notuje gmina Zbójna. W ubiegłym roku wilki zagryzły tam 20 krów i cieląt. W tym roku jeszcze przypadków zagryzień nie było – ale głodne zwierzęta mogą zacząć atakować. Wilki stają się agresywne – bo są po prostu głodne – mówi Łowczy Okręgowy w Łomży, Jerzy Włostowski. Wilki czynią spustoszenia nie tylko na pastwiskach, ale także w lasach. Zdaniem Myśliwych, przyczyna jest jedna – wilków jest stanowczo za dużo.

Jedynym ratunkiem jest odstrzał – twierdzą myśliwi. Jednak wilki są pod ochroną – a więc do eliminacji osobników potrzebna jest decyzja Ministra Środowiska. Wilki póki co straszą – jest ich dużo także w powiecie ostrołęckim. W ubiegłym roku w gminach Kadzidło, Lelis, Baranowo, Łyse i Myszyniec rolnicy stracili około 80 sztuk bydła. Z roku na rok straty są większe.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę