Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Co z państwową uczelnią w Łomży?

Do Warszawy załatwiać szkołę pojechała delegacja łomżyńskiego Ratusza. Dwóch Prezydentów ma spotkać się z Ministrem Edukacji Narodowej. Głównym tematem spotkania ma być Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa,o którą od miesięcy zabiegają władze Łomży, a której powstanie utknęło w martwym punkcie. Wiceprezydent Łomży, Krzysztof Choiński mówi, że miasto jest przygotowane do utworzenia państwowej uczelni wyższej. Pomoc w utworzeniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Łomży deklarował wcześniej poseł Mieczysław Czerniawski. Na obietnicach się skończyło – bo o szkole póki co nic nie słychać.

O godz. 15-00 Prezydenci Łomży mają rozmawiać o nowej uczelni z Ministrem Edukacji. Ekipę Ratusza ma wspierać były Marszałek województwa, obecnie radny sejmiku województwa podlaskiego, Sławomir Zgrzywa. Miasto - jak twierdzi - ma wstępne plany na lokalizację uczelni - pod uwagę brany jest budynek przy ul. Poznańskiej, a także pomieszczenia przy Alei Legionów, gdzie działa Zespół Szkół Drzewnych. W kuluarach mówi się o budynku przy ul. Wojska Polskiego, który użytkuje Wyższa Szkoła Agrobiznesu (można byłoby zająć piętro budynku). A kierunki, które mogłyby ruszyć na łomżyńskiej uczelni – to informatyka, administracja europejska i zarządzanie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę