Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Amazonki podsumowują bal...

Około 10 tys złotych zebrały łomżyńskie Amazonki na profilaktykę nowotworową. To dochód z 7. już Balu Przyjaciół Amazonek, który odbył się w Nowogrodzie. Przybyło ok. 60 osób – działaczy i sympatyków Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Zgodnie z tradycją, czekały na nich aukcja i loteria fantowa. Podczas aukcji udało się zebrać ponad 3 tys 300 złotych. Poza tym Amazonki sprzedawały cegiełki oraz podliczyły dochód z zaproszeń. Łączna kwota – to ok. 10 tys zł. Członkinie stowarzyszenia chcą ją przeznaczyć na profilaktykę nowotworową i pomoc osobom chorym na nowotwory.

 

To był pierwszy bal bez wieloletniej prezes stowarzyszenia Anny Dąbrowskiej, która odeszła w ubiegłym roku. Amazonki postanowiły kontynuować jej dzieło i przygotowały bal. Z przedsięwzięcia cieszy się obecna prezes, Barbara Porwoł.

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży istnieje od 1993 roku. Liczy około 40 członkiń, większość z nich to panie po amputacji piersi. Amazonki zachęcają do profilaktyki – propagują samobadanie piersi, organizują bezpłatną mammografię i USG. Są organizatorkami Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, Balu Życzliwych Serc, udzielają wsparcia osobom chorym na nowotwory i ich rodzinom. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego - można je wesprzeć przekazując na nie 1 proc. podatku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę