Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Bal Życzliwych Serc.

Amazonki, ich goście i przyjaciele bawili się na Balu Życzliwych Serc. Już po raz 7. członkinie Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży zaprosiły do Nowogrodu, gdzie odbyła się zabawa. Jej głównym celem była pomoc osobom chorym na nowotwory i wsparcie działań profilaktycznych.

Gości powitała prezes stowarzyszenia, Barbara Porwoł: - Serce rośnie po prostu, jest mi bardzo miło po raz kolejny przywitać Państwa, jest to chyba najwierniejsza grupa przyjaciół Amazonek. Cieszę się, że po tak trudnym okresie jaki miałyśmy, jest tu tylu wspaniałych ludzi, którzy nas wspierają.

To był pierwszy bal bez wieloletniej prezes stowarzyszenia Anny Dąbrowskiej, która odeszła w ubiegłym roku. Amazonki postanowiły kontynuować jej dzieło i przygotowały bal. Zgodnie z tradycją, odbyła się na nim aukcja, z której dochód (ponad 3 tys 300 zł) zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia. Pieniędzy na profilaktykę nowotworową będzie jednak więcej. - Środki pochodzą ze sprzedaży cegiełek i z każdego zaproszenia - mówiła podczas balu Wanda Wałkuska, wieloletni przyjaciel stowarzyszenia. W ciągu kilku ostatnich lat działalności Amazonki zebrały kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczyły miedzy innymi na dofinansowanie zakupu mammografu do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży istnieje od 1993 roku. Liczy około 40 członkiń, większość z nich to panie po amputacji piersi. Amazonki zachęcają do profilaktyki – propagują samobadanie piersi, organizują bezpłatną mammografię i USG. Są organizatorkami Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, Balu Życzliwych Serc, udzielają wsparcia osobom chorym na nowotwory i ich rodzinom. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego - można je wesprzeć, przekazując na nie 1 proc. podatku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę