Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze dla szpitala na sprzęt i remonty

W ciągu tygodnia w Białymstoku zapadły korzystne decyzje dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Są to dotacje z budżetu województwa podlaskiego, zaaprobowane przez Zarząd i Sejmik Podlaski, opiewające w sumie na 1 milion 800 tysięcy złotych.

Informacje o przyznanych dotacjach potwierdza Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala. W jednej puli 600 tys. złotych są fundusze na 2 różne cele. - Około 300 tysięcy złotych przeznaczone będzie na wymianę windy w pawilonie H Szpitala – precyzuje Pani Gryc. Ułatwi to poruszanie się pacjentów i ich rodzin, gdy będą przebywać, m.in. w Oddziale Dziecięcym, Onkologii, Psychiatrii. Obecna winda jest wyeksploatowana i wymaga wymiany, a ponadto nie spełnia wymagań dla osób niepełnosprawnych, natomiast nowa winda będzie dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z ustawą o zapewnianiu dostępności z 2019 r. Umowa z wykonawcą robót na realizację zadania, ułatwiającego poruszanie się, został podpisana i zadanie jest w trakcie realizacji.

Aby mogły działać medyczne ssaki próżniowe
Następne, około 300 tys. zł, przyczyni się do modernizacji maszynowni próżni w blokach: A i B Szpitala. - To zadanie dotyczy wymiany wyeksploatowanych agregatów próżni wraz z przeprowadzeniem robót budowlano-instalacyjnych – wyjaśnia Pani Gryc. Aktualnie używane są wyeksploatowane i dlatego wymagają wymiany. Agregaty próżni służą – zgodnie z nazwą - do wytworzenia próżni w systemie rozprowadzenia próżni na terenie szpitala. Obejmują, m.in. Blok Operacyjny, Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, sale zabiegowe i łóżkowe, aby mogły działać medyczne ssaki próżniowe, służące do odsysania krwi i wydzielin. W tym przypadku umowa z wykonawcą również jest podpisana i zaczęła się realizacja.

Kolejna dotacja to 1 milion 200 tys. zł na dofinansowanie do inwestycji i remontów oraz zakupu aparatury medycznej do Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Będzie nowy tomograf i remont Oddziału Zakaźnego

Laryngologia w Łomży po remoncie za 8 milionów zł

Nowoczesna aparatura dla oddziału urologicznego

Kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna po remoncie

Kondycja szpitala dobra, ale przyszłość niepewna

mm
śr, 05 października 2022 17:32
Data ostatniej edycji: śr, 05 października 2022 17:48:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę