Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Ashwagandha i zdrowie serca. Jak adaptogen korzystnie wpływa na układ krążenia?

JJS so, 24 czerwca 2023 10:00

Choć zwykło się mówić, że to nowotwory zbierają największe śmiertelne żniwa, to w krajach zachodnich najwięcej osób umiera z powodu chorób układu krążenia. Stanowią one konsekwencje niewłaściwej diety, niedostatecznej aktywności fizycznej, stosowania używek i nadmiernego stresu. Człowiek może zrobić wiele, aby uniknąć miażdżycy, nadciśnienia tętniczego i chorób serca. Kluczową rolę odgrywa zmiana stylu życia. Zdrowiu służy zastąpienie tłuszczów nasyconych i trans ich zdrowszymi odpowiednikami. Podobnie działa regularna aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz przyswojenie technik relaksacyjnych. Dobrym rozwiązaniem wydaje się też ashwagandha. Jak wpływa na układ krążenia?

Kolejka po 50 osób do zbadania znamienia. Czerniak...?

mm pt, 23 czerwca 2023 09:09

Lato, słońce i wakacje to okazja do pomyślenia o zdrowiu skóry, narażanej na promieniowanie UV. Mobilny gabinet Akademii Czerniaka oraz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki „Sarcoma” z Warszawy stał cały czwartek od godziny 10. do 18. na Starym Rynku w Łomży. Przed busem cierpliwie, równolegle do Giełczyńskiej, czekała kolejka 30, 40 albo i 50 osób, które chciały poddać się przeglądowi dermatoskopowemu skóry u doktor Anny Tchórzewskiej z Białostockiego Centrum Onkologii. Pani Maria po... 3 godzinach w kolejce i 5 minutach badania odetchnęła z ulgą.

Internista czy lekarz rodzinny - do kogo udać się w nagłym przypadku?

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:45

Internista czy lekarz rodzinny? To częsty dylemat, gdy potrzebujemy pomocy medycznej i planujemy umówić się ze specjalistą. Sytuacji nie ułatwia fakt, że obie nazwy często w nieprawidłowy sposób stosowane są zamiennie. Do kogo udać się w nagłym przypadku?

Przebarwienia na skórze latem — jak się ich pozbyć?

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:37

Piękna i zdrowa skóra to sposób na dobre samopoczucie. Odpowiednia pielęgnacja ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu jej fotostarzeniu, czy pojawianiu się nieestetycznie wyglądających przebarwień. Są one często powodem nierównego kolorytu skóry. Czy istnieją sposoby radzenia sobie z przebarwieniami latem? Które zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać o tej porze roku?

Rola morfologii krwi w monitorowaniu leczenia i ocenie stanu zdrowia

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:33

Morfologia to podstawowe badanie krwi, które powinno być przeprowadzane raz do roku. Czasem jednak zaleca się, aby było ono wykonywane częściej – zazwyczaj u osób szczególnie narażonych na pewne choroby, a także będących w trakcie określonych kuracji. Dowiedz się, jaką rolę może odgrywać morfologia w śledzeniu efektów leczenia oraz ocenie stanu zdrowia.

Jakie są najczęstsze choroby przyzębia i jakie są ich objawy i sposoby leczenia?

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:28

Choroby przyzębia są niebezpieczne zarówno dla jamy ustnej, jak i całego organizmu. Dotykają znaczną część społeczeństwa, bezpośrednio wpływając na zdrowie. Diagnozowane są i leczone przez specjalistę — periodontologa w trakcie konsultacji lekarskiej.

Witaminy i mikroelementy nie wystarczą, by unormować nadciśnienie

mm pt, 09 czerwca 2023 19:17

Wiele osób, gdy zaczyna mieć kłopoty z ciśnieniem sięga po reklamowane leki bez recepty lub suplementy. To błąd! Nie powinno się ich brać na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem, bo można sobie zaszkodzić, wiele z nich wchodzi bowiem w interakcje z lekami lub zmienia ich działanie.

Pielęgniarki nie podpisały porozumienia z dyrektorem

mm pon, 05 czerwca 2023 19:08

- Nie wyraziłyśmy zgody na projekt porozumienia, dotyczący wzrostu naszych wynagrodzeń od 1. lipca 2023 r., przekazany przez Pana Jarosława Pokoleńczuka, dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – informuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. W łomżyńskim szpitalu spośród zatrudnionych tam około 450 pielęgniarek i położnych około 330 pracowników należy do OZZ PiP.

Ruszają szczepienia przeciw HPV

mm cz, 01 czerwca 2023 09:14

Od dziś, 1 czerwca, można bezpłatnie zaszczepić dzieci w wieku 12 i 13 lat przeciw HPV. Wirus ten odpowiada za wszystkie zachorowania raka szyjki macicy oraz inne typy nowotworów u kobiet i mężczyzn.

Kilkanaście lub więcej papierosów wypala po diagnozie 46% pacjentów onkologicznych i 61% pacjentów kardiologicznych - alarmujące wyniki badań

mm śr, 31 maja 2023 08:37

W ciągu trzech ostatnich lat odsetek Polaków deklarujących palenie papierosów zaczął niepokojąco rosnąć i wynosi obecnie prawie 29% (dane PAN z 2023 r.), według danych Eurobarometru - 26%. Wśród nich są pacjenci - osoby które już zachorowały, a kontynuacja palenia może nie tylko dalej szkodzić ich zdrowiu, ale także zaprzepaścić efekty leczenia i zwiększyć liczbę powikłań. Wielu z nich podejmuje próby rzucenia palenia, jednak bez efektu, brakuje bowiem systemowego wsparcia w walce z uzależnieniem od tytoniu.

Kolejka centralna w szpitalu czynna od 7. do 14. 35

mm wt, 30 maja 2023 16:14

„Obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek” obowiązuje, ale na papierze z podpisem dyrektora Jarosława Pokoleńczuka. Kartka wisi za szybą Rejestracji Centralnej na parterze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, lecz praktycznie nikt nakazu nie przestrzega. We wtorek między godziną 10.30 a 12. jeden barczysty pacjent miał maseczkę antycovidową, a czasami ktoś z personelu nosił zasłaniacz na brodzie. W holu wejściowym kręciły się tłumy ludzi, chcących zapisać się do poradni.

Guzek w piersi to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy

mm pt, 26 maja 2023 19:29

W Centrum Katolickim przez 3 godziny odbywało się spotkanie łomżyńskich Amazonek. W piątek kobiety doświadczone przez los złowrogą diagnozą: nowotwór spotkały się w radosnych nastrojach i różowych strojach, ażeby z optymizmem zaapelować do innych kobiet i dziewcząt o samobadanie piersi. - Jeżeli wcześniej same wykryjemy jakiekolwiek zmiany, to należy jak najszybciej udać się do lekarza, który skieruje nas do odpowiednich specjalistów – radzi Danuta Tetkowska, 66-latka z Łomży, którą nowotwór zaatakował w ciągu 28 lat trzykrotnie. Miała 3 operacje i cieszy się życiem.

Więcej lokalnych produktów – dietetycy postulują spolszczenie diety śródziemnomorskiej

mm pt, 19 maja 2023 05:52

Najistotniejsze w modelu diety śródziemnomorskiej są produkty, które pochodzą z lokalnego rynku, wśród nich sezonowe warzywa i owoce. One są podstawą odżywiania, ponieważ występują w uprawach na tym terenie.

Kiedy używać toniku do twarzy?

JJS cz, 18 maja 2023 17:15

Tonik do twarzy jest często pomijanym, lecz niezwykle istotnym krokiem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Pełni on wiele funkcji, takich jak przywracanie pH skórze, oczyszczanie z pozostałości po mydle czy zanieczyszczeniach oraz przygotowywanie skóry do dalszych etapów pielęgnacji. Wśród wielu dostępnych opcji Pharmaceris T Puri-Sebotonique to tonik, który został specjalnie opracowany dla skóry tłustej i skłonnej do trądziku. Pozwól nam przyjrzeć się, kiedy i jak najlepiej stosować ten produkt.

Jaskra a styl życia – jak wpływać na zdrowie swoich oczu?

JJS śr, 10 maja 2023 18:52

Jaskra jest jedną z najpoważniejszych chorób oczu. Często bywa określana mianem cichej złodziejki wzroku, ze względu na to, że początkowo nie powoduje żadnych objawów. Dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na temat tego podstępnego schorzenia oraz tego, jaki styl życia zmniejsza prawdopodobieństwo jego wystąpienia.

Jak działa implant antykoncepcyjny ?

JJS pt, 05 maja 2023 07:33

Prawdopodobnie dobrze znasz pigułkę i jej działanie - ale długo działające odwracalne środki antykoncepcyjne (LARC), w tym implant antykoncepcyjny, nie wymagają codziennego sprawdzania na liście rzeczy do zrobienia.

Astma – właściwa kontrola i opieka nad chorymi to wciąż wyzwanie

mm wt, 02 maja 2023 09:28

Drugiego maja obchodzimy Światowy Dzień Astmy, organizowany od 1998 roku przez międzynarodową organizację GINA (Global Initiative for Asthma), która współpracuje z WHO. Sama GINA w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Jak dbać o zdrowy mikrobiom skóry

mm pt, 28 kwietnia 2023 18:05

Powiedzenie: „częste mycie skraca życie” nie powstało bezpodstawnie. Zbyt częste zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne mogą doprowadzić do zaburzenia mikrobiomu skóry, a stąd krótka droga do problemów. Dowiedz się, co daje szansę na utrzymanie skóry w dobrym stanie, a co wydaje się chwytem marketingowym.

Raport z zakaźnej Łomży

mm wt, 25 kwietnia 2023 14:33

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży dr n. med. Przemysław Gosk przesłał do Rady Miasta informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w 2022 roku. Poniżej publikujemy krótki wyciąg.

Domowe sposoby na złagodzenie biegunki

JJS so, 22 kwietnia 2023 09:51

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może dostać biegunki, a żaden z nich nie jest przyjemny. Szczególnie dla małych dzieci i niemowląt biegunka może być niebezpieczna. Oto co ją wywołuje i kilka domowych sposobów na skuteczne leczenie biegunki.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę