Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz cz, 23 lipca 2020 10:55

Kolejna zakażana koronawirusem mieszkanka Łomży w sile wieku została uznana przez służby sanitarne za ozdrowieńca. To 115 osoba z miasta i najbliższej okolicy, która zwalczyła wirusa. W tej chwili za zakażonych SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 8 mieszkańców Łomży. Dziś w województwie podlaskim zakażenie potwierdzono u dwóch osób. Jedna z nich - starsza kobieta z powiatu kolneńskiego – jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Desant z Warszawy na kardiologię w Łomży

Foto: Desant z Warszawy na kardiologię w Łomży
cz śr, 22 lipca 2020 16:57

Oferty 13 lekarzy - specjalistów kardiologów z certyfikatem samodzielnego operatora kardiologii inwazyjnej wybrano w konkursie, jaki dyrektor Jarosław Pokoleńczuk ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ogłosił na udzielanie świadczeń zdrowotnych w placówce. Na dostarczenie dokumentów kandydaci mieli zaledwie 5 dni. Wśród wybranych jest 8 lekarzy z Warszawy i po jednym z Ząbek i Raszyna oraz z Białegostoku, a nawet Mrągowa i Lublina. Pośród specjalistów, zakwalifikowanych do zatrudnienia w największej placówce leczniczej w Łomżyńskiem, nie ma ani jednego z Łomży...

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz śr, 22 lipca 2020 10:57

O pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowali w środowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Wśród nich są zakażenia z powiatu kolneńskiego i grajewskiego.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz wt, 21 lipca 2020 10:40

- Sytuacja jest już stabilna. Te wcześniejsze ogniska zakażenia wygasają – mówi Juli Gaulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Po wybuchu w mieście drugiej fali zakażeń w drugiej połowie czerwca, od dwóch tygodni widoczne jest wyraźne zahamowanie nowych zakażeń. Wczoraj w mieście i najbliższej okolicy nie było żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W województwie podlaskim są dwa.

Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem

Foto: Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem
cz pon, 20 lipca 2020 11:37

- W niedzielę otrzymaliśmy informację tylko o jednej młodej kobiecie z Łomży, zakażonej koronawirusem – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Pani przebywa w izolacji domowej, podobnie jak kilkoro jej domowników. Ponadto po tym upalnym weekendzie do grupy łomżyńskich ozdrowieńców dołączyło dwóch panów z naszego miasta, również w sile wieku. Tym samym liczba ozdrowieńców z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzrosła do 114. Według danych PSSE, od początków krajowego stanu pandemii koronawirusa w mieście nad Narwią i powiecie wystąpiły 123 zakażenia koronawirusem (licząc od 21. marca 2020).

Nowe zakażenie, ale ze starego źródła

Foto: Nowe zakażenie, ale ze starego źródła
cz pt, 17 lipca 2020 10:52

Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży. To mąż kobiety, u której zakażenie potwierdzono już wcześniej. Mężczyzna od tamtej pory przebywał na kwarantannie, więc – według Sanepidu – nie mógł stać się nowym źródłem zakażenia. Tymczasem wirusa zwalczyło kolejnych 8 mieszkańców Łomży zakażonych w drugiej łomżyńskiej fali. W tej chwili „aktywnych” przypadków SARS-CoV-2 w Łomży ma być 10.

Koronawirus ustępuje

Foto: Koronawirus ustępuje
cz cz, 16 lipca 2020 10:36

Dziś w województwie podlaskim nie potwierdzono żadnego nowego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przez ostatni tydzień w Łomży wykryto tylko trzy nowe przypadki koronawirusa, a przez poprzednie trzy tygodnie było ich blisko 80. Po miesiącu od wykrycia pierwszych przypadków zakażeń z „drugiej fali” sytuacja zdaje się być opanowana. W mieście i regionie nie ma nowych ognisk zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a większość zakażonych ozdrowiała.

Druga fala koronawirusa wygaszana

Foto: Druga fala koronawirusa wygaszana
cz śr, 15 lipca 2020 10:49

Kolejnych 10 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 mieszkańców Łomży ozdrowiało, a nie ma nowych przypadków zakażeń. Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży wynika, że obecnie jest 17 tzw. „aktywnych przypadków” koronawirusa w mieście. 10 dni temu było ich 66. Spada także liczba osób objętych kwarantanną po kontakcie z osobą zakażoną.

Szpital w Łomży nie ma oddziału dziecięcego

Foto: Szpital w Łomży nie ma oddziału dziecięcego
cz wt, 14 lipca 2020 14:46

- Owszem, to prawda, że od chwili ogłoszenia epidemii koronawirusa w połowie marca 2020 r. nie pracuję w oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast oddział pediatrii jest nadal zawieszony – mówi dr Kazimierz Bandzul, specjalista pediatra i alergolog, który przez 30 lat był ordynatorem oddziału dziecięcego szpitala. Od 4 miesięcy oddział dziecięcy nie działa. - Pragnę poinformować, że przyczyną zawieszenia działalności oddziału dziecięcego nie są wynagrodzenia. Lekarze pediatrzy nigdy nie upominali się o pieniądze. W 2019 roku w oddziale było hospitalizowanych około 1500 pacjentów w wieku od okresu noworodkowego do 18. roku życia.

Nowe zakażenie w Łomży

Foto: Nowe zakażenie w Łomży
cz wt, 14 lipca 2020 10:40

Kobieta w sile wieku z Łomży to nowy i jedyny dziś potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Kobieta, która już wcześniej przebywała na kwarantannie, teraz przebywa w izolacji domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

Roleder w Łomży zarobił krocie

Foto: Roleder w Łomży zarobił krocie
cz wt, 14 lipca 2020 08:02

Jacek Roleder z Białegostoku od 16 marca do 31 maja pełnił obowiązki dyrektora jednoimiennego szpitala zakaźnego, tylko dla chorych zakażonych koronawirusem, w który został wówczas przekształcony Szpital Wojewódzki w Łomży. Na stanowisko powołał go Zarząd Województwa Podlaskiego, ale – co było wyjątkiem od dotychczasowej praktyki – pobory ustalił mu sam marszałek województwa Artur Kosicki z Białegostoku. Marszałek i Urząd Marszałkowski do końca skrywali ile Roleder zarabiał jako p.o. dyrektora szpitala w Łomży. Teraz wychodzi na jaw, że krocie. W dwa i pół miesiąca jego zarobki wzrosły o ponad 115 tysięcy złotych.

Koronawirus ustępuje

Foto: Koronawirus ustępuje
cz pon, 13 lipca 2020 11:03

Po weekendzie w Łomży spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży poinformowała w poniedziałek o ozdrowieniu 13 mieszkańców Łomży i jednej osoby z powiatu łomżyńskiego. Wśród ozdrowiałych w weekend jest m.in. kapucyn z łomżyńskiego klasztoru. Wyzdrowiały już także niemal wszystkie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

Koronawirus wśród osób w sile wieku

Foto: Koronawirus wśród osób w sile wieku
cz pon, 13 lipca 2020 08:06

Osoby starsze, powyżej 60 roku życia stanowią mniej niż 1/4 liczy osób zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim. Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej osób zakażonych jest „w sile wieku”. Więcej zakażeń niż u osób starszych jest także wśród osób młodych.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz nie, 12 lipca 2020 12:55

O zakażeniu koronawirusem w województwie podlaskim pięciu kolejnych osób poinformowały w weekend służby sanitarne. Wśród nich nie ma nikogo z Łomży i najbliższej okolicy. Niestety jest także kolejna śmiertelna ofiara zakażenia. To kobieta w wieku 75 lat, mieszkanka powiatu monieckiego, która miała choroby współistniejące i była hospitalizowana w szpitalu w Mońkach.

Gdzie wykonać kasetkowy test na koronawirusa wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2?

Foto: Gdzie wykonać kasetkowy test na koronawirusa wy...
JJS pt, 10 lipca 2020 15:33

Test kasetkowy na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 stanowi najtańszą i najwygodniejszą opcję dla osób chcących sprawdzić, czy miały do czynienia z koronawirusem. Jego skuteczność wynosi 95% w przypadku przeciwciał IgG świadczących o wcześniejszym kontakcie i 96,8% dla przeciwciał IgM mogących wskazywać na aktywną infekcję. Testy tego rodzaju nie wystarczają do zdiagnozowania choroby COVID-19. Mogą jednak wskazać na konieczność skonsultowania się z lekarzem lub lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu dalszej diagnozy. Z powodzeniem mogą więc posłużyć jako testy przesiewowe, które z dużym prawdopodobieństwem pozwalają wykryć ryzyko zakażenia.

W Łomży zdrowieją po zakażeniu

Foto: W Łomży zdrowieją po zakażeniu
cz pt, 10 lipca 2020 10:47

Spada liczba osób zakażonych koronawirusem w Łomży. W piątek Sanepid poinformował o ozdrowieniu kolejnych 10 osób – 7 mieszkańców Łomży i 3 z powiatu łomżyńskiego. Nie ma także potwierdzeń nowych zakażeń, a po negatywnych wynikach badań z kwarantanny zwalniane są kolejne osoby. Teraz objętych jest nią „tylko” 113 mieszkańców Łomży i 41 z gmin powiatu łomżyńskiego. Jednocześnie służby poinformowały o śmierci dwóch kolejnych zakażonych SARS-CoV-2 mieszkańców województwa podlaskiego. To 93-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna, którzy mieli choroby współistniejące.

Pielęgniarki szpitala grożą doprowadzeniem do strajku

Foto: Pielęgniarki szpitala grożą doprowadzeniem do s...
cz pt, 10 lipca 2020 09:12

Nie ma porozumienia między pielęgniarkami łomżyńskiego szpitala, a dyrektorem w sprawie wypłat tzw. zembalowego. Strony są w sporze zbiorowym od jesieni ubiegłego roku. Wczoraj odbyło się spotkanie „ostatniej szansy”, ale nie osiągnięto porozumienia. - Teraz będą mediacje, ale jeśli one także nie zmienią stanowiska dyrekcji, referendum strajkowe, a później ewentualny strajk – mówi Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu podkreślając, że stanowisko pielęgniarek w tej kwestii jest twarde. - My chcemy tylko, aby zostały nam rozliczone nasze pieniądze zgodnie z tym jak mówi komunikat NFZ. Dyrekcja szpitala w Łomży nie robi tego od września 2018 roku.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz cz, 09 lipca 2020 11:00

O 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim poinformowali Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Trzy z nich dotyczą zakażeń wśród mieszkańców Łomży. To dwa zaległe, o których wczoraj informował Sanepid w Łomży i jeden nowy. Juli Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej prostuje wczoraj podawane informacje o 9 nowych zakażeniach w mieście. Dwa wyniki dodatnich badań dotyczyły osób, które już wcześniej były podawane jako zakażone. W sumie od początku pandemii w mieście i najbliższej okolicy zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas u 120 osób, a 70 z nich zwalczyło już wirusa.

Zakażonych dalej przybywa, ale oficjalne dane są różne

Foto: Zakażonych dalej przybywa, ale oficjalne dane s...
cz śr, 08 lipca 2020 12:05

Według danych łomżyńskiego Sanepidu wczoraj potwierdzono 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców miasta. W oficjalnym komunikacie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowano dziś jednak tylko o 7 nowych wykrytych zakażeniach, w tym jedynie 5 z Łomży. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży nie chce komentować różnicy w podawanych liczbach nowych zakażeń...

Koronawirus potwierdzony wśród Kapucynów

Foto: Koronawirus potwierdzony wśród Kapucynów
cz wt, 07 lipca 2020 10:43

Kwarantanna w klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży będzie obowiązywała co najmniej do najbliższej niedzieli 12 lipca. Wśród łomżyńskich zakonników, którzy kwarantanną zostali objęci w poprzedni poniedziałek 29 czerwca, po wykryciu ogniska zakażeń koronawirusem w Zgromadzeniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej, potwierdzono jeden przypadek SARS-CoV-2. Informację o takim zakażeniu potwierdza gwardian zakonu Andrzej Makowski. Zakażenie dotyczy młodego zakonnika. Dziś służby sanitarne oficjalnie nie poinformowały o nowych wykrytych zakażeniach koronawirusem w mieście i okolicy. Poinformowano natomiast m.in. o śmierci kolejnej, już 13 osoby zakażonej koronawirusem w województwie podlaskim.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę