wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Apteka w szpitalu do dzierżawy albo... do zamknięcia?!

Foto: Apteka w szpitalu do dzierżawy albo... do zamkn...
cz wt, 16 lipca 2019 08:04

- To był dla nas cios w plecy, bo dopiero co własnymi siłami i środkami uruchomiliśmy aptekę na parterze przy głównym wejściu, a teraz, zgodnie z przepisami ustawy o prawie farmaceutycznym, musielibyśmy ją zaledwie po roku działalności zamykać – mówi dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Staramy się nie dopuścić do zamknięcia apteki, dlatego ogłosiliśmy przetarg o wydzierżawieniu pomieszczeń o powierzchni 120 m² na okres 5 lat.

Cuch przewodniczący RS pogotowia

Foto: Cuch przewodniczący RS pogotowia
cz pt, 12 lipca 2019 13:27

Karol Cuch został nowym przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Na funkcję tę pod koniec czerwca powołał go zarząd województwa podlaskiego, ale stosowana uchwała została opublikowana w tym tygodniu. Okazuje się, że zmieniono także RS WOPiTU.

Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu

Foto: Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu
cz pt, 12 lipca 2019 11:27

O tym, że trzech lekarzy specjalistów z oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożyło wypowiedzenia informowaliśmy na początku czerwca. - To dobrzy i doświadczeni lekarze z długim stażem zawodowym, jednak szukają lżejszej pracy... - informowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala. Komplikująca się sytuacja w położnictwie to zaledwie mały fragment systemu personalnego, gdyż szpital potrzebuje jeszcze więcej lekarzy innych specjalizacji do przyjmowania pacjentów w poradniach i leczenia na oddziałach, do pracy na dyżurach nocnych oraz przeprowadzania operacji.

Kolejki do lekarzy specjalistów w Łomży były, są i...

Foto: Kolejki do lekarzy specjalistów w Łomży były, s...
cz pon, 08 lipca 2019 16:20

Rok i trzy miesiące trzeba czekać na przyjęcie w poradni przez endokrynologa w ramach NFZ, gdy pacjent ma problem z tarczycą, a 7 i pół miesiąca wynosi kolejka do gastroenterologa, gdy dokucza żołądek i jelita. Przed operacją zaćmy oczu potrzeba nie lada cierpliwości, bo terminy są za... 4 lata. „Sytuacja w zakresie list oczekujących na świadczenia nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku i jest stabilna” - informuje doktor Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Przypomina, że pacjenci pilni przyjmowani są nawet tego samego dnia, jak u ginekologa, urologa i neurologa dzieci. Zdaniem wicedyrektor, „okres wakacji nie powinien wpływać znacząco na wydłużenie list oczekujących, jednakże liczba specjalistów w Polsce jest niewystarczająca, a okres urlopowy i liczba lekarzy udzielających świadczenia może być w tym okresie mniejsza”.

Wymiany w Radzie Społecznej szpitala

Foto: Wymiany w Radzie Społecznej szpitala
cz pt, 05 lipca 2019 15:35

Andrzej Duda burmistrz Kolna zastąpił Artura Ciborowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łomży na funkcji przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zarząd województwa podlaskiego powołał nową Radę. Weszli do niej m. in.: wójtowie gmin Łomża i Wizna oraz burmistrz Jedwabnego.

Ostatnie chwile na SMS-y na PEDIATRĘ z Łomży w FINALE PEDIATRA ROKU Hipokrates 2019!

Foto: Ostatnie chwile na SMS-y na PEDIATRĘ z Łomży w ...
JJS pt, 05 lipca 2019 14:20

Nominację otrzymała lekarz pediatra Joanna Zacharzewska specjalista neurologii dziecięcej z Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oraz Poradni Neurologicznej Dziecięcej NZOZ Alfa.

Czym cechuje się dobra klinika medycyny estetycznej?

Foto: Czym cechuje się dobra klinika medycyny estetyc...
JJS cz, 27 czerwca 2019 08:53

Zabiegi medycyny estetycznej zyskują na popularności, gdyż są sposobem na zlikwidowanie niedoskonałości. Z roku na rok rośnie liczba klinik i gabinetów poprawiających urodę. Czym kierować się w wyborze kliniki medycyny estetycznej?

Zalety kupowania eko żywności

Foto: Zalety kupowania eko żywności
JJS cz, 27 czerwca 2019 08:47

Wszyscy wiemy, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest niezwykle ważne. Coraz więcej ćwiczymy i coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy. W związku z tym na popularności zyskała żywność ekologiczna. Czym jest i jakie ma zalety?

Więcej pieniędzy z województwa na remont „zakaźniaka”

Foto: Więcej pieniędzy z województwa na remont „zakaź...
cz wt, 25 czerwca 2019 09:52

Władze województwa podlaskiego zdecydowały się dołożyć kolejne 6 mln zł, zwiększając swoje zaangażowanie do 14 mln zł, tak by mógł rozpocząć się kompleksowy remont budynku po oddziałach zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskie – Curie. Decyzję o zwiększeniu środków podjął zarząd województwa na dzisiejszym posiedzeniu. - To była jedyna możliwość, aby zacząć i skończyć ten remont – mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa. Dawny „zakaźniak” ma być przystosowany do potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Powstanie tu także zakład opiekuńczo-leczniczy na 30 łóżek.

Ginekolodzy złożyli wypowiedzenia ze szpitala

Foto: Ginekolodzy złożyli wypowiedzenia ze szpitala
cz śr, 05 czerwca 2019 13:17

Trzech lekarzy ginekologów ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożyło wypowiedzenia. Informację potwierdza dyrektor Mariusz Obrycki, który kierowanie łomżyńskim szpitalem rozpoczął w połowie kwietnia. - To nie jest tak, że lekarze odeszli. Myślę, że jest czas i pole do rozmów i uda nam się doprowadzić do porozumienia – mówi dyrektor Obrycki podkreślając, że złożone przez lekarzy dokumenty mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia. W łomżyńskim szpitalu jest „deficyt” lekarzy. Kilka dni temu dyrektor Obrycki ogłosił, że poszukuje min.: neurologów, ginekologów, kardiologów, psychiatrów, chirurgów, internistów, neonatologów, radiologów, anestezjologów.

Rehabilitanci ze szpitala zawiesili protest

Foto: Rehabilitanci ze szpitala zawiesili protest
cz nie, 02 czerwca 2019 22:18

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pracowników Fizjoterapii OT przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zakończyli udział w ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo i zawiesili protest.

Niestrudzony ordynator idzie na emeryturę

Foto: Niestrudzony ordynator idzie na emeryturę
cz pt, 31 maja 2019 13:15

- Tak się zdarza, że kończy się pewien etap i zaczyna nowy – mówi dr Marek Pyd, niestrudzony ordynator Oddziału Laryngologicznego w Łomży, który po 20 latach pracy na tym stanowisku przeszedł na emeryturę. - To jest połowa mojego zawodowego życia – podkreślał nie ukrywając wzruszenia za „życzliwe pożegnanie ze strony współpracowników, personelu szpitala”. - Nie spodziewam się tego. Myślałem, że tak po prostu sobie pójdę i już...

Remont „zakaźniaka” powyżej środków

Foto: Remont „zakaźniaka” powyżej środków
cz śr, 29 maja 2019 12:52

O ponad 6 milionów złotych droższa niż oczekiwano jest najtańsza oferta na kompleksowy remont budynku po oddziałach zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskie – Curie. Dawny „zakaźniak” został przekazany na potrzeby Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Aby go użytkować, konieczny jest kosztowny remont. Władze WOPiTU i województwa, pod które podlega, planowany wydać ok. 14 mln zł, ale złożone już w drugim przetargu oferty zaczynają się do 20 milionów.

Nerwica żołądka – kogo najczęściej dopada i jak leczyć to schorzenie?

Foto: Nerwica żołądka – kogo najczęściej dopada i jak...
JJS śr, 22 maja 2019 11:56

Życie w ciągłym pośpiechu, sytuacje i wydarzenia stresujące w pracy lub w domu, a do tego ciągle narastające zatrucie środowiska nie sprzyjają zdrowiu. Ludzie coraz częściej zapadają na różne choroby, które do tej pory zdarzały się stosunkowo rzadko, jak np. depresje, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, czy różnego rodzaju nerwice.

Pielęgniarki o pielęgniarkach

Foto: Pielęgniarki o pielęgniarkach
cz wt, 21 maja 2019 16:23

- Żadne urządzenia, żadna technologia nie zastąpi pielęgniarki, nie zastąpi położnej przy łóżku, przy pacjencie – mówił głośno jeden, ale myśleli chyba wszyscy uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pielęgniarstwo w perspektywie XXI wieku – wartości, praca, zdrowie”. Konferencję, z okazji przypadających w pierwszej połowie maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, zorganizowano w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Chcemy podkreślić rolę pielęgniarki i położnej nie tylko w medycynie, ale w innych dziedzinach nauki, po prostu w życiu – tłumaczyła Izabela Metelska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży.

Czek dla urologii i problemy z fizjoterapią

Foto: Czek dla urologii i problemy z fizjoterapią
cz cz, 16 maja 2019 13:38

Symboliczny czek opiewający na 1.470.000 złotych członkowie zarządu województwa podlaskiego przekazali dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. – Ktoś pomyśli, że wygraliśmy w toto-lotka! – mówił zadowolony Marek Załęski, ordynator oddziału urologicznego, a wicemarszałek Marek Olbryś dodawał, że to dobra kumulacja, w dodatku bardzo korzystna dla pacjentów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnej aparatury medycznej, mającej przyspieszyć diagnostykę, poprawić bezpieczeństwo i usprawnić leczenie pacjentów z problemami urologicznymi. Na urologii będzie więc znacznie lepiej, ale wciąż nie wiadomo co z akcją protestacyjną fizjoterapeutów, przez którą od środy pacjenci szpitala są praktycznie pozbawieni rehabilitacji, kluczowej w procesie leczenia wielu chorób.

Rehabilitanci ze szpitala zachorowali

Foto: Rehabilitanci ze szpitala zachorowali
cz śr, 15 maja 2019 12:01

Praktycznie nie funkcjonuje rehabilitacja Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Protestujący od kilku tygodni fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zachorowali i od dziś są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szpitala póki co sprawy nie komentuje.

Kleszcze już atakują

Foto: Kleszcze już atakują
cz wt, 14 maja 2019 09:54

59 zachorowań na boreliozę oraz 1 zachorowanie na kleszczowe zapalenie mózgu zgłoszono w kwietniu na terenie województwa podlaskiego. Region jest tzw. terenem endemicznego występowania zakażonych kleszczy przenoszących m. in. wirusy kleszczowego zapalenia mózgu, czy też bakterii powodujących boreliozę.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka Chorób Psychicznych”

Foto: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilak...
cz pon, 13 maja 2019 09:05

Klinika Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego zapraszają na II Międzynarodową Konferencję Naukową „Profilaktyka Chorób Psychicznych”.

Fizjoterapeuci w Łomży oddali krew i zaczęli strajk

Foto: Fizjoterapeuci w Łomży oddali krew i zaczęli st...
cz cz, 09 maja 2019 16:56

- Dużo pracujemy, a mało zarabiamy i jako związkowcy jesteśmy od 1. marca w sporze zbiorowym z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, czekając na rozwiązania – opowiada Maciej Bogdan, jeden z 20 spośród 40 związkowców, którzy we wtorek oddali krew, za co przysługuje dzień wolny od pracy. Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo. - Żądamy podwyżki wynagrodzenia o 1600 zł brutto, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych, fizjoterapeutycznych, dni na urlopy szkoleniowe oraz podwyżek dla dwóch grup pominiętych: techników analityki medycznej i techników elektroradiologii. Od środy prowadzimy strajk włoski, dokładniej i wolniej wykonując zabiegi pacjentom, których co dzień jest ponad 200.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę