Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jakie usługi świadczy dentysta w zakresie stomatologii zachowawczej?

Usuwanie zębów zawsze powinno się traktować jak ostateczność, dlatego gabinet stomatologiczny należy odwiedzać co najmniej raz w roku. Optymalnie pacjent powinien zgłaszać się na kontrolę uzębienia raz na 6 miesięcy, gdyż wtedy wykonywanie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej przynosi najlepsze rezultaty. Co wchodzi w zakres zabiegów z tej grupy usług dentystycznych?

1. Jakie zabiegi wykonuje dentysta Poznań?

2. Leczenie kanałowe i stomatologia zachowawcza

Usunięcie zęba w gabinecie chirurgii stomatologicznej czasem jest konieczne, jednak zanim zadecyduje się o ekstrakcji, powinno się spróbować różnych metod leczenia zębów. Dzięki nim można zachować zdrowy, piękny uśmiech aż do późnej starości. Jakie zabiegi obejmuje leczenie zębów w ramach stomatologii zachowawczej? Dlaczego warto je wykonywać?

Jakie zabiegi wykonuje dentysta Poznań?

Dentysta w Poznaniu oferuje zróżnicowane zabiegi. Chirurgia stomatologiczna, endodoncja, implantacja, higienizacja oraz leczenie zachowawcze służą zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. O zdrowie jamy ustnej dba się przede wszystkim poprzez zabiegi z tej ostatniej grupy. To właśnie stomatologia zachowawcza, jak sama nazwa wskazuje, pozwala zachować naturalne uzębienie stałe.

Dobry stomatolog z Poznania przygotowuje dla swoich pacjentów plan leczenia, w którym uwzględnia plany wypełnienia ubytków w koronach, leczenia kanałowego, higienizacji innych zabiegów, których wymaga dana osoba. W gabinecie oferowana jest też stomatologia dziecięca, dzięki której najmłodsi pacjenci mają zdrowe mleczaki.

Leczenie kanałowe i stomatologia zachowawcza

Większość gabinetów stomatologicznych oferuje leczenie kanałowe, jednak można go uniknąć dzięki regularnym kontrolom stomatologicznym i leczeniu ubytków, zanim się powiększą. Szybkie usuwanie próchnicy i wypełnianie ubytków w zębach sprawia, że wszystkie zęby są chronione przed ich utratą. Ząb po leczeniu kanałowym jest osłabiony, co zwiększa ryzyko jego pęknięcia i złamania. Stomatologia zachowawcza umożliwia również częściowe odbudowanie koron. Dzięki temu nawet dość duże ubytki można skutecznie leczyć przez całe życie.

Stomatologia zachowawcza jest ważna w każdym wieku, jednak szczególny nacisk na leczenie powinno się kłaść u dzieci i nastolatków. Zęby w okresie wzrostu organizmu mogą być osłabione z powodu niedoboru wapnia, dlatego konieczne jest ich regularne badanie. Ponadto dzieci mają tendencję do zbyt krótkiego i niedokładnego mycia zębów, dlatego są bardziej narażone na próchnicę niż dorośli pacjenci.

tekst płatny

JJS
pon, 17 października 2022 08:41
Data ostatniej edycji: pon, 17 października 2022 08:43:18

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę