Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Po 50 tys. premii dla młodych rolników

cz wt, 14 września 2004 09:53

W Unii Europejskiej młodym gospodarzom ułatwiony został start zawodowy. Każdy młody rolnik może dostać 50 tysięcy jednorazowej bezzwrotnej premii na rozpoczęcie działalności rolniczej. Co ważne nie musi przedstawiać żadnych faktur dokumentujących wydanie owych pieniędzy.

Szklanka mleka

cz śr, 25 sierpnia 2004 11:11

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa podpisała umowy z 29 szkołami i 3 przedszkolami z regionu Podlasia w ramach programu „Szklanka mleka”. Podopieczni placówek oświatowych objętych tym programem będą mieli możliwość spożycia dziennie przysłowiowej szklanki mleka lub przetworu mlecznego zakupionego po obniżonej cenie. Dotychczas dziewięć podmiotów z województwa podlaskiego złożyło wnioski w białostockim oddziale Agencji Rynku Rolnego w ramach programu „Szklanka mleka”. Obecnie wnioskodawcy zawierają umowy z poszczególnymi placówkami oświatowymi.

Kukurydza rośliną przyszłości dla województwa podlaskiego

mm wt, 17 sierpnia 2004 15:30

Profesor Jan Bojanowski, jeden z czołowych hodowców kukurydzy w Polsce napisał że „udomowianie” kukurydzy zaczęło się około 5000 lat p.n.e. Kolba kukurydzy miała wtedy około 3 cm długości, hodowlę prowadzili Indianie i czcili ją jako Dar Bóstwa. Europa zawdzięcza kukurydzę Kolumbowi od 1493 roku. Z Europy kukurydza dość szybko rozeszła się także po Afryce i Azji. W wielu krajach świata średnie plony suchego ziarna wynoszą 80 dt a rekordowe plony przekraczają 150 dt z 1 ha.

Nowe dotacje dla rolników

cz pon, 16 sierpnia 2004 12:17

Od poniedziałku 16 sierpnia w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o dofinansowanie projektów z Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich w ramach Działania 1.1 Inwestycje w gospodarstwach rolnych. Na Działanie to zostało przeznaczonych najwięcej środków z budżetu SPO, łącznie 604 mln euro (z Unii Europejskiej 325 mln euro). Dofinansowaniem objęte są projekty, które przyczyniają się do poprawy konkurencyjności gospodarstw rolnych przez wzrost jakości produkcji, jej skalę i profil, obniżenie kosztów oraz spełnienie wymogów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt.

Wniosek o przyznanie renty strukturalnej rolnikom

mm cz, 05 sierpnia 2004 15:40

Dnia 1 sierpnia weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na uzyskiwanie rent strukturalnych objętej planem rozwoju obszarów wiejskich.

Anna i Stanisław Mioduszewscy z Lutostani mistrzami Podlaskiej Agroligi 2004

cz cz, 08 lipca 2004 22:39

Do konkursu zgłoszono 12 gospodarstw i dwie firmy. Od 25 maja do 15 czerwca 2004 r. komisja konkursowa, powołana przez dyrektora WPODR Szepietowo, dokonała oceny zgłoszonych firm i gospodarstw i jako najlepsze gospodarstwo w wojeództwie podlaskim uznano gospodarstwo w Lutostani.

Ochrona przyrody przyniesie rolnikom konkretne korzyści

cz pon, 05 lipca 2004 11:44

Dochód małych gospodarstw rolnych na obszarach cennych przyrodniczo może wzrosnąć nawet pięciokrotnie - wynika z najnowszego raportu WWF Polska „Perspektywy wdrażania programów rolnośrodowiskowych w Polsce” przygotowanego przez niezależnych ekspertów.

XI REGIONALNA WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH i DNI Z DORADZTWEM ROLNICZYM 25-27 czerwca 2004 r.

mm wt, 22 czerwca 2004 09:28

Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym organizowane są tradycyjnie od wielu lat przez Wojewódzki Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tym roku będą one trwały trzy dni od 25 do 27 czerwca.

AUKCJA JAŁOWIC HODOWLANYCH

mm wt, 22 czerwca 2004 09:26

W dniu 26 czerwca 2004 r. w trakcie trwania XI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych na terenach wystawowych WPODR Szepietowo odbędzie się aukcja jałowic hodowlanych cielnych. Organizatorami aukcji są Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Oddział Białostocki Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie oraz Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Spółka z o.o. w Bydgoszczy Oddział w Piątnicy.

Więcej czasu na wnioski o dopłaty

cz wt, 15 czerwca 2004 07:08

Komisja Europejska zgodziła się na przedłużenie o dwa tygodnie terminu składania wniosków przez rolników na dopłaty Pierwotny termin przyjmowania wniosków o unijne dopłaty dla rolników miał upłynąć we wtorek o północy. Jednak termin przyjmowania wniosków zostanie wydłużony do 30 czerwca.

Druga aukcja jałówek hodowlanych w Szepietowie

cz wt, 01 czerwca 2004 08:05

25 maja 2004 roku na placu wystawowym WPODR w Szepietowie odbyła się druga aukcja jałówek hodowlanych. Czterech hodowców z województwa podlaskiego wystawiło do sprzedaży 7 jałowic cielnych. Cena wywoławcza kształtowała się na poziomie 4200-5200 złotych. Wydajność maksymalna matek jałówek wyniosła od 4315 do 9512 kg mleka. Matki 3 jałówek miały maksymalną wydajność powyżej 7000 kg mleka.

Ocena stanu plantacji kukurydzy

cz wt, 01 czerwca 2004 07:45

Ocenia się że w roku 2004 zasiano w województwie o około 15% więcej kukurydzy niż w roku ubiegłym to jest o około 5,4 tys. ha. Łączna powierzchnia może wynieść powyżej 42 tys. ha. Chłody majowe spowodowały złą sytuację w wegetacji kukurydzy.

APEL Starostwa Powiatowego w Łomży

mm cz, 27 maja 2004 12:10

SZANOWNI ROLNICY POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO! Dnia 15 czerwca 2004r. upływa termin przyjmowania przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży „Wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych lub o przyznanie płatności z tytułu wsparcia działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania”.

Agroliga 2004 w województwie podlaskim

mm cz, 20 maja 2004 15:30

Konkurs Agroliga 2004 jest organizowany przez miesięcznik „Agrobazar” i Redakcję Audycji Wsi i Rolnictwa, Program TVP S.A. oraz Centra i Ośrodki Doradztwa Rolniczego. W województwie podlaskim organizatorem pierwszego etapu konkursu jest Wojewódzki Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Aukcja jałowic hodowlanych

mm cz, 20 maja 2004 15:28

W dniu 25 maja 2004 r. na terenach wystawowych WPODR Szepietowo odbędzie się aukcja jałowic hodowlanych cielnych. Organizatorami aukcji są Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Oddział Białostocki Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie oraz Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Spółka z o.o. w Bydgoszczy Oddział w Piątnicy.

Szanowni Rolnicy!

mm cz, 20 maja 2004 15:26

Przypominamy, że 15 czerwca upływa termin składania wniosków o płatności bezpośrednie w maksymalnej wysokości. Nie odkładajcie złożenia wniosku na ostatnią chwilę. Jeśli potrzebujecie pomocy w wypełnieniu wniosku zgłoście się do najbliższego Gminnego Punktu Informacyjnego.

Program X Targów Ogrodniczych

mm wt, 13 kwietnia 2004 12:22

WPODR Szepietowo 17 - 18 kwietnia 2004 r. Zapraszamy w godz. 9.00 do 16.00

Wiosenne Targi Ogrodnicze już po raz dziesiąty

mm wt, 13 kwietnia 2004 12:20

W dniach 17-18 kwietnia br. już po raz dziesiąty w WPODR Szepietowo odbędą się Wiosenne Targi Ogrodnicze. Oferta handlowa, jak co roku będzie bogata. Prezentowany będzie szeroki asortyment materiału szkółkarskiego ozdobnego, roślin cebulowych, innych bylin, a także kwiatów doniczkowych i balkonowych. Nie zabraknie także sprzętu i narzędzi do pielęgnacji ogrodów. Duży będzie asortyment nasion kwiatów, warzyw i ziół. Będą oferowane podłoża ogrodnicze. Bogato przedstawiona zostanie architektura ogrodowa. Zaprezentowane zostaną drewniane wyroby do wykorzystania przy urządzaniu miejsc rekreacyjnych w zagrodzie jak: altanki, pergole, ławeczki, stoliki, huśtawki a także trejaże, bramki, rollbordery itp. wyroby.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »
 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę