Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

APEL Starostwa Powiatowego w Łomży

SZANOWNI ROLNICY POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO! Dnia 15 czerwca 2004r. upływa termin przyjmowania przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży „Wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych lub o przyznanie płatności z tytułu wsparcia działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania”.

Warunkiem skutecznego ubiegania się o płatności jest poprawnie wypełniony i złożony przez osobę uprawnioną (producenta rolnego) wniosek, ale po uprzednim uzyskaniu w Agencji numeru identyfikacyjnego.

Informuję też, że wszystkie gminy powiatu łomżyńskiego zostały zakwalifikowane do obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania co uprawnia naszych rolników do uzyskania płatności i z tego tytułu –niezależnie od płatności bezpośrednich do gruntów rolnych.

W związku z powyższym apeluję do Państwa o:
-niezwłoczne złożenie do Biura Powiatowego Agencji „Wniosku o wpis do ewidencji producentów” celem uzyskania numeru identyfikacyjnego (dotyczy to rolników, którzy takiego numeru jeszcze nie posiadają),
-przyśpieszenie składania „Wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych .......” aby uniknąć uciążliwych kolejek w ostatnich dniach ustawowego terminu ich składania,
-ubieganie się również o przyznanie płatności z tytułu wsparcia działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania”,
-korzystanie z nieodpłatnej pomocy doradczej świadczonej przez pracowników Gminnych Punktów Informacyjnych i Ośrodków Doradztwa Rolniczego przy wypełnianiu wniosków.

Szanowni Rolnicy!
Niech po 15 czerwca bieżącego roku na terenie naszego powiatu nie będzie rolnika, który będąc uprawnionym nie ubiegał się o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych.
Skorzystajcie z szansy otrzymania dodatkowych środków finansowych na modernizację swoich rodzinnych gospodarstw rolnych!.

Łomża, dnia 27.05.2004r. STAROSTA Wojciech Kubrak

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę