Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Anna i Stanisław Mioduszewscy z Lutostani mistrzami Podlaskiej Agroligi 2004

Do konkursu zgłoszono 12 gospodarstw i dwie firmy. Od 25 maja do 15 czerwca 2004 r. komisja konkursowa, powołana przez dyrektora WPODR Szepietowo, dokonała oceny zgłoszonych firm i gospodarstw i jako najlepsze gospodarstwo w wojeództwie podlaskim uznano gospodarstwo w Lutostani.

Mistrz Podlaskiej Agroligi 2004 w kategorii Firmy - Pracowniczy Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o w Augustowie.
Mistrz Podlaskiej Agroligi 2004 w kategorii Firmy - Pracowniczy Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o w Augustowie.
Anna i Stanisław Mioduszewscy prowadzą gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 51 ha, w tym użytki rolne 48 ha. Gospodarstwo państwa Mioduszewskich od wielu lat specjalizuje się w produkcji mleka wysokiej jakości. W 2003 roku sprzedano do OSM w Piątnicy 226 tys. litrów mleka w klasie ekstra. Obecnie stado podstawowe liczy 48 sztuk krów mlecznych, są one utrzymywane w oborze wolnostanowiskowej. Obora została oddana do użytku w 2002 roku i nagrodzona w konkursie "Złota Wiecha 2003" za dobre kompleksowe rozwiązania technologiczne oraz prosty nowoczesny system konstrukcyjno-materiałowy zgrany z układem funkcjonalnym i poprawne wykonawstwo.
Rolnicy chętnie prezentują swoje osiągnięcia, utrzymują stały kontakt z doradcami ZDR Łomża, uczestniczą w szkoleniach oraz imprezach targowych organizowanych przez WPODR.
Gospodarstwo jest zadbane i estetycznie urządzone, wszędzie jest dużo zieleni i miejsca do wypoczynku.

Dodajmy, że konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Mistrzowie wojewódzcy Agroligi biorą udział w konkursie krajowym, którego organizatorem jest redakcja rolnicza pierwszego programu Telewizji Polskiej i miesięcznik agrobiznesu Agrobazar.

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę