Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Wiosenne Targi Ogrodnicze już po raz dziesiąty

W dniach 17-18 kwietnia br. już po raz dziesiąty w WPODR Szepietowo odbędą się Wiosenne Targi Ogrodnicze. Oferta handlowa, jak co roku będzie bogata. Prezentowany będzie szeroki asortyment materiału szkółkarskiego ozdobnego, roślin cebulowych, innych bylin, a także kwiatów doniczkowych i balkonowych. Nie zabraknie także sprzętu i narzędzi do pielęgnacji ogrodów. Duży będzie asortyment nasion kwiatów, warzyw i ziół. Będą oferowane podłoża ogrodnicze. Bogato przedstawiona zostanie architektura ogrodowa. Zaprezentowane zostaną drewniane wyroby do wykorzystania przy urządzaniu miejsc rekreacyjnych w zagrodzie jak: altanki, pergole, ławeczki, stoliki, huśtawki a także trejaże, bramki, rollbordery itp. wyroby.

Targi to doskonała okazja do zakupu pięknych i wartościowych nasadzeń ozdobnych, a ci wszyscy, którzy chcą posadzić je w swoich ogrodach winni to uczynić teraz, ponieważ wiosna jest najlepszym okresem do ich sadzenia. Klienci coraz częściej poszukują oryginalnych roślin ozdobnych. Oprócz interesujących odmian iglaków zarówno do dużych jak i małych ogrodów rośnie zainteresowanie ich formami piennymi, a także krzewami i drzewami liściastymi. W ten materiał będzie można zaopatrzyć się w trakcie targów.
Nowością będzie prezentacja składanych basenów rekreacyjnych, zarówno do zainstalowania w domu, na tarasie jak i w ogrodzie, a z wykorzystaniem ich w różnym celu będzie można zapoznać się podczas prezentacji.
Targom towarzyszyć będzie także kiermasz rękodzieła ludowego. Zaprezentowane zostaną niezwykle oryginalne wyroby z drewna, słomy, wikliny, chrustu brzozowego itp. Będą stoiska z miodem i produktami pszczelarskimi. Zostanie zorganizowany kiermasz książek oraz wydawnictw WPODR. Nie zabraknie także stoisk z miodem i sprzętem pszczelarskim a w pasiece Ośrodka będzie można uzyskać fachowe porady i obejrzeć wystawę sprzętu pasiecznego.
Uzupełnieniem bogatej oferty targowej będą specjalistyczne szkolenia. W pierwszym dniu odbędzie się seminarium z zakresu odnowy wsi i zachowania dziedzictwa kulturowego. Jest to jedno z działań Sektorowego Programu Operacyjnego, w ramach którego społeczność wiejska będzie mogła pozyskać fundusze unijne na uatrakcyjnienie swoich terenów. Dlatego też zapraszamy na to szkolenie między innymi liderów wsi, samorządy wiejskie, ponieważ to oni będą beneficjentami w tym programie.
W pierwszym dniu targów jak i w następnym maszyny do przygotowywania sianokiszonek firmy ELHO z Finlandii przedstawi ich importer Agro-Rolnik Śniadowo.
Będą to maszyny do produkcji sianokiszonek takie jak: owijarka współpracująca z prasą - podczepiana do prasy, rozdrabniacz, owijarka samozaładowcza. Zaprezentowane zostanie urządzenie do wyścielania słomą międzyrzędzi na plantacjach truskawek. Będzie to pierwsza w Polsce prezentacja tych urządzeń.
Uzupełnieniem pokazów będzie prelekcja „Foliowanie pasz”, którą wygłosi dr Janusz Nowak z Akademii Rolniczej w Lublinie.
Polecamy także gorąco inne spotkania szkoleniowe w dniu 18 kwietnia, na których będzie można zapoznać się systemami nawadniającymi oraz z urządzaniem części ozdobnej zagrody.
Targi będą odbywały się na 12 dni przed naszym wejściem do UE dlatego też w programie przewidziano także doradztwo w zakresie płatności bezpośrednich, funduszy strukturalnych i innych tematów, które wiążą się z integracją z UE.
Czynny będzie punkt informacyjny, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać porady jak zarejestrować gospodarstwo, jak wypełnić wniosek o dopłaty, dowiedzieć się o rentach strukturalnych itp. Naszych doradców będą wspomagali pracownicy ARiMR i ARR.
Będą czynne również stoiska PIP oraz KRUS, w których udzielane będą porady nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwie oraz możliwości otrzymania rent, emerytur itp. spraw.
Tradycyjnie odbędzie się również konkurs na „Najładniejsze stoisko i najciekawszą ofertę wystawienniczą”. Główną nagrodę - puchar ufunduje dyrektor WPODR.
Serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję ze pobyt w naszym Ośrodku będzie miły i owocny.


Program X Targów Ogrodniczych

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę