Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Seminarium „Biomasa na cele energetyczne – założenia i realizacja”

Minister Marek Sawicki uczestniczył w odbywającym się dziś w siedzibie ministerstwa seminarium pt. „Odnawialne Źródła Energii w polityce Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Biomasa na cele energetyczne – założenia i realizacja”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytutów naukowych, izb rolniczych, rolniczych związków zawodowych oraz innych jednostek, instytucji i podmiotów zainteresowanych wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii pochodzenia rolniczego. Celem seminarium było przekazanie aktualnych informacji dotyczących wykorzystania surowców rolniczych na cele energetyczne oraz działań Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tym zakresie, w świetle prac nad Pakietem klimatyczno–energetycznym oraz przygotowywanym przez Ministerstwo Gospodarki Programem Rolnictwo Energetyczne – Innowacyjna Energetyka dotyczącym działań na rzecz rozwoju biogazowni rolniczych w Polsce.
Minister Marek Sawicki zwrócił szczególną uwagę uczestników na problem rozwoju odnawialnych źródeł energii, hamowanego często przez brak dofinansowania dla wysoko kosztochłonnych inwestycji. Poinformował również o podjętych w resorcie rolnictwa pracach nad możliwościami udzielenia pomocy finansowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Zdaniem ministra Marka Sawickiego pokonywanie kolejnych barier, nie tylko legislacyjnych, organizacyjnych i ekonomicznych, ale także tworzonych przez administrację państwową, stanowi kluczowy element rozwoju OZE, w tym opartych o biomasę pochodzenia rolniczego w Polsce. Warunkiem szerokiego wdrożenia odnawialnych źródeł energii jest uznanie mikroenergetyki za pełnoprawny podmiot działający na rynkach energii. O ważności tematu odnawialnych źródeł energii, jak zaznaczył minister Marek Sawicki, świadczy również fakt zarezerwowania środków na ten cel w Pakiecie kryzysowym Premiera W. Pawlaka.
Szef resortu rolnictwa podniósł także kwestię umożliwienia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki łączenia świadectw pochodzenia „zielonych” i „czerwonych” jako jednego z elementów poprawiających opłacalność produkcji energii odnawialnej.
Minister zobowiązał się do poczynienia wszystkich niezbędnych kroków, które spowodują zintensyfikowanie już podjętych oraz zainicjowanie nowych działań na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej opartej o biomasę pochodzenia rolniczego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę