Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Coś za coś

Rozpatrywanie wniosków trwało długo ale za to wypłata pieniędzy ma już pójść sprawnie. Kończy się weryfikacja wniosków w programie modernizacji gospodarstw rolnych. Agencja Restrukturyzacji ma dwa miesiące na wypłatę dotacji od otrzymania wniosku o płatność.

 
 


 

Droga do unijnych dotacji nie jest łatwa. Wnioski na modernizację gospodarstw rolnych przeleżały na półkach w Agencji Restrukturyzacji prawie rok. Dopiero przy ich rozpatrywaniu okazało się że wymagają wielu uzupełnień.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: kluczowym problemem przy podpisywaniu umów jest duża ilość błędów w poszczególnych wnioskach. Mam nadzieję, że wszystko przejdzie sprawnie i terminowo i do połowy listopada będziemy mieli ten temat zamknięty.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: dzisiaj ci którzy podpisali umowy zwracam się z apelem żeby jak najszybciej składali wnioski o płatność aby te pieniądze jak najszybciej trafiały na konta naszych rolników.

Problem w tym, że w ostatnim czasie bardzo zmieniła się sytuacja ekonomiczna gospodarstw.

Andrzej Wysocki, rolnik z Wójcina: musze się zastanowić z tego względu, że spada opłacalność produkcji rolnej w tej chwili. Cena zboża, cena mleka, żywca. Tak że teraz będzie trudno to na co składało się dokumenty.

Aby dostać zwrot połowy poniesionych wydatków inwestycje trzeba wykonać na własny koszt . Agencja Restrukturyzacji ma dwa miesiące na wypłatę dotacji od otrzymania wniosku o płatność.

Dorota Florczyk

 

agro

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę