Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej

Wojciech Bakłażec z gimnazjum nr 2 ze Szczytna został zwycięzcą 22. Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej. Koncert finałowy konkursu odbył się w Klubie Garnizonowym w Łomży. Wzięło w nim udział ponad 50-ciu miłośników wierszy z 6 województw. Każdy z nich recytował po dwa polskie wiersze – w tym jeden z dorobku ks. Jana Twardowskiego.

Na twarzach młodych uczestników konkursu nie widać było tremy, wręcz przeciwnie wychodzili na środek zdecydowanie i recytowali wiersze jak potrafili najlepiej.
A czym dla młodych ludzi jest poezja? - To znakomity sposób przekazywania uczuć - mówią uczestniczki konkursu.
Prezentacje wierszy były w tym roku na wysokim poziomie, co bardzo cieszy organizatorów. Witold Długozima, opiekun Teatrzyku Żywego Słowa Logos wskazuje też ogromną życzliwość ludzi, którzy kochają poezję.
I miejsce w 22. Łomżyńskim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Współczesnej zajął Wojciech Bakłażec ze Szczytna, na drugim miejscy ex aequo uplasowały się: Anna Cichowska ze Szczytna i Partycja Korytkowska z Miastkowa, na trzecim zaś: Magda Mroczkowska z Wizny i
Sylwia Wojciechowska z Andrzejewa.

Mottem tegorocznego konkursu były słowa ks. Jana Twardowskiego: „Wiersze o nadziei, miłości i wierze, są jak lilie cięte, a tak długo świeże”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę