Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Kolejowe ograniczenia w Grajewie

Grajewo bez połączeń kolejowych do Białegostoku i Ełku. Od 10 grudnia pociągi na tej trasie zostaną zawieszone. Decyzja zapadła po spotkaniu w Urzędzie Gminy w Prostkach, gdzie z przedstawicielami spółki PKP Przewozy Regionalne rozmawiali m.in. samorządowcy województwa oraz zainteresowanych regionów Grajewa i Ełku.

Po spotkaniu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Jan Kamiński poinformował nas, że nie udało się utrzymać pociągów pasażerskich na trasie Białystok-Ełk. Powodem zawieszenia wszystkich kursów są zbyt wysokie koszty utrzymania tej trasy. Marszałek Kamiński twierdzi, że samorządu nie stać na wielomilionowe dopłacanie do nierentownej linii.
- Pięć par połączeń na tej trasie kosztuje nas blisko 6 mln zł, gdzie całe dofinansowanie prawie 70 połączeń na terenie województwa podlaskiego kosztuje nas 10,5 mln złotych na rok 2007(...). Są to najbardziej deficytowe linie, do których dokładaliśmy – powiedział tuż po spotkaniu Jan Kamiński. Zdaniem marszałka, polityka firmy Przewozy Regionalne jest coraz bardziej niepokojąca.
- My nigdy nie nadążymy za tym, co dzieje się w spółce, a szczególnie za kosztami, które nam przedstawia. Nie mają infrastruktury, taboru, wrastają koszty paliwa i energii. Najgorszą sprawą na dzień dzisiejszy jest wzrost o ponad 150 proc. kosztów dostępu do torów, co rozkłada wszystkie możliwości jeżdżenia i zwiększenia liczby przewozów, zwłaszcza połączeń Białystok-Ełk – powiedział marszałek Kamiński.

Wicemarszałek podlaskiego zapowiedział, że po zawieszeniu połączeń kolejowych na trasie Białystok-Ełk uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza – pasażerowie będą mogli jeździć PKS lub korzystać z usług innych przewoźników. Samorząd województwa planuje też zakup dwóch szynobusów elektrycznych, które obsługiwałyby w przyszłości tę trasę.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę