Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Protest listonoszy zawieszony

A jednak roznoszą i listy i przesyłki polecone. Listonosze z regionu łomżyńskiego wrócili do pracy. Powodem zawieszenia akcji protestacyjnej jest wstępne porozumienie, jakie związkowcy podpisali z dyrekcją oddziału regionalnego Poczty Polskiej w Białymstoku.

- Osiągnęliśmy połowiczny sukces, ponieważ napisaliśmy protokół rozbieżności dotyczący tych rzeczy, które mamy jeszcze negocjować, ale jednocześnie podpisaliśmy porozumienie, w którym warunki pracy listonoszy znaczącą się poprawiają - mówi Paweł Zaremba, uczestnik rozmów.

To co udało się wynegocjować listonoszom, to zaprzestanie zatrudniania pracowników służb eksploatacyjnych ponad normy czasu pracy. Pocztowcy mówili, że pracują od 10 do 12 godzin. Teraz mają pracować zgodnie z Kodeksem Pracy, a za nadgodziny mieliby dostawać dzień wolny od pracy. Dyrekcja białostockiego oddziały poczty obiecała też rozważyć konieczność przeniesienia całej służby doręczeń na ulicę Poznańską, przeciwko czemu zaprotestowali wszyscy uczestnicy łomżyńskiej akcji. Wciąż jednak nie wiadomo, czy listonosze dostaną podwyżki. Trwają bowiem rozmowy związkowców z dyrekcją generalną Poczty Polskiej. Na czas ich rozstrzygnięcia listonosze z Łomży będą pracować normalnie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę