Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Protest pocztowców z Łomży

Wzrost płac, zatrudnienie dodatkowych listonoszy tak by, ci którzy już pracują mogli wykorzystać zaległe urlopy oraz właściwa organizacja pracy – to postulaty jakie do dyrektora generalnego wojewódzkiego oddziału Poczty Polskiej wystosowali pracownicy łomżyńskiego rejonu firmy.

Jutro delegacja łomżyńskich pocztowców udaje się do Białegostoku na negocjacje w sprawie postyulatów protestujących listonoszy. Pismo w tej sprawie trafiło na biurko dyrektora placówki już w minionym tygodniu. Pocztowcy domagają się wzrostu wynagrodzenia i poprawy warunków pracy. - mówi Paweł Zaremba ze związków zawodowych.

Jest jeszcze jeden postulat pocztowców dotyczący wyborów samorządowych. Zdaniem większości, listonosze wyjątkowo pracowali przy roznoszeniu ulotek, których w tym roku było wyjątkowo dużo i "nie otrzymali za to nawet żadnego podziękowania" - mówi Zaremba.

Wprawdzie postulaty głównie kierują listonosze, jednak nie wykluczone, że przyłączą się do nich również inni przedstawiciele poczty. W samej Łomzy pracuje ok 30 doręczycieli, którzy zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną uwzględnione nie wykluczają zaostrzenia protestu i zaprzestania roznoszenia listów i przesyłek.
Sprawa to zapewne oddźwięk protestów listonoszy w wielu miejsca kraju. Andrzej Warpas - przedstawiciel protestujących, powiedział że listonosze chcą między innymi ośmiogodzinnego dnia pracy dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej, zapewnienia minimalnej płacy w przedsiębiorstwie na poziomie 1500 złotych, wprowadzenia podwyżki płac od 1 stycznia i realizacji wcześniejszych porozumień płacowych. Podkreślił, że listonosze protestują także przeciwko roznoszeniu ulotek reklamowych i zauważył, że torba listonosza waży teraz od dwudziestu do nawet trzydziestu kilogramów, a prócz tego listonosz musi ciągnąć jeszcze za sobą wypchany wózek. Dodał, że listonosze nie są w stanie wykonać swej pracy w czasie ośmiu godzin, a potem mają problemy z odebraniem wynagrodzenia za godziny nadliczbowe.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę