Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nowy Prokurator Rejonowy w Łomży

Prokurator Tomasz Wilk jest nowym prokuratorem Rejonowym w Łomży. Jego zastępcami zaś – prokuratorzy Dariusz Błażejczyk i Krzysztof Olszewski. O zmianach personalnych w łomżyńskiej Prokuraturze Rejonowej poinformowano podczas konferencji prasowej. Na zmianach osobowych nie koniec - łomżyńska Prokuratura Rejonowa wzbogaci się o nowy Międzyrejonowy Dział Śledztw. Kierować nim będzie z-ca prokuratora Rejonowego, Krzysztof Olszewski.

Prokurator Okręgowy w Łomży, Henryk Żochowski poinformował także o prokuratorskich działaniach przeciwko problemom alkoholizmu i narkomanii wśród młodzieży. Prokuratorzy okręgu łomżyńskiego przeprowadzili 41 spotkań w szkołach, podczas których mówili, jakie ryzyko niesie nadużywanie alkoholu i narkotyków. Poza tym od końca lipca do dziś prokuratorzy podjęli 104 działania poza karne – m.in. kierowali wnioski o kontrolę władzy rodzicielskiej rodziców nieletnich, spożywających alkohol. Wnioskowali też o cofnięcie koncesji sklepom, które nieletnim sprzedawały wysokoprocentowe napoje.

Prokurator Żochowski mówił też o działaniach prowadzonych przeciwko sprawcom chuligańskich wybryków. Prokuratorzy okręgu łomżyńskiego zbadali w ostatnim czasie 23 sprawy dotyczące chuligańskich zachowań w miejscach publicznych - podczas imprez masowych, dyskotek i meczów. - W tych sprawach także podjęliśmy działania poza poza karne, w nich mamy również do czynienia z nieletnimi – mówił prokurator Żochowski. Zapowiedział, że młodzi ludzie będą w stałym zainteresowaniu prokuratur okręgu łomżyńskiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę