Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Aula Hanki Bielickiej w II LO

Imię Hanki Bielickiej nosić będzie aula w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W szkole odbywa się uroczystość nadania imienia oraz ślubowanie klas 1-szych. Aula szkolna – podobnie jak cały budynek przy obecnym Placu Kościuszki – istnieje już od 106 lat. Na auli odbywały się spotkania z okazji świąt kościelnych i państwowych.

To tam młodzież miała ćwiczenia cielesne (czyli dziejszy W-F), tam pierwsze artystyczne kroki stawiała Hanka Bielicka. Działające w gmachu gimnazjum żeńskie ukończyła w 1934 roku.

Budynek przy Placu Kościuszki wraz z aulą powstał w 1900 roku na potrzeby rosyjskiego gimnazjum męskiego. Po wkroczeniu Niemców gmach stał się siedzibą gubernatora niemieckiego i siedzibą powiatu. Po zakończeniu wojny budynek ten został zaadaptowany na potrzeby Gimnazjum Żeńskiego im. Marii Konopnickiej. Po II wojnie światowej na auli spotykali się uczniowie Liceum Pedagogicznego, a od 1966 roku - Zespołu Szkół Budowlanych. 22 lata później mieścił się tu Oddział Zamiejcowy Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od 1992 roku na auli spotykają się uczniowie i nauczyciele II LO.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę