Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Uroczystości upamiętniające walki Ułanów w Gminie Grabowo

67-mą rocznicę walk toczonych przez Podlaską Brygadę Kawalerii we wrześniu 1939 roku uczczono w Grabowie. Uroczystości rozpoczeła Msza Święta, w której udział wzięły władze z regionu, władze parlamentarne oraz poczty sztandarowe, wojsko, wierni parafii Grabowo. Po mszy członkowie Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckiego im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz zaproszeni goście oddali hołd żołnierzom poległym podczas Kampanii Wrześniowej na parafialnym cmentarzu.


Po uroczystościach ułani zaprezentowali miekszańcom gminy oraz gościom swoje umiejętności jeździeckie.Odbyły sie zawody jeździeckie oraz można było usłyszeć komentarze historyczne dotyczące walk w Kampanii Wrześniowej na tym terenie.

W niedzielnej uroczystości obok członków Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckiego im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa udział wzięły także zaprzyjaźnione pułki z Białegostoku, Zarąb Kościelnych, Ostrołęki i Kobyłki k/Warszawy. Do Grabowa przyjechali też weterani wojenni, którzy brali udział w bitwie o obronę granic Polski.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę