Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Nowy rok szkolny rozpoczęły Szkoły Katolickie w Łomży.

Placówka jako pierwsza w mieście powitała uczniów i nauczycieli w swoich progach. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w łomżyńskiej katedrze, której przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski. Po Mszy młodzież, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się w auli Szkół Katolickich przy ul. Sadowej.


Dyrektor szkoły Bożena Śliwowska w swoim wystąpieniu mówiła o dacie 1 września, która kieruje myśli szkolnej społeczności ku dwóm symbolicznym matkom – szkole i Ojczyźnie. Matka szkoła jednoczy rodzinę wokół szlachetnej misji wychowana młodego pokolenia, która nie może być realizowana tylko przez nauczanie i rozwój intelektu. - Szkoła powinna bowiem kształtować serca i charaktery młodych ludzi – nauczyć ich tego, co najtrudniejsze do nauczenia – stawania się dobrym człowiekiem – mówiła Bożena Śliwowska. - Druga matka – to Ojczyzna, z której jesteśmy zrodzeni i przy sercu której żyjemy, przez wieki swojego szlachetnego macierzyństwo tak często cierpiała – mówiła dyrektor Szkół Katolickich w Łomży. Podkreślała, że o dobro i wolność ojczyzny walczyły i umierały niezliczone pokolenia. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zgromadziła wielu gości. Życzenia szkolnej społeczności składała m.in. Jadwiga Mariola Szczypin, Podlaski Kurator Oświaty. Do Łomży na inaugurację nowego roku szkolnego miał przyjechać wiceminister edukacji, Mirosław Orzechowski. Zamiast niego pojawiła się doradca Pana ministra, Katarzyna Szymala, która odczytała obecnym w auli szkoły list ministra edukacji Romana Giertycha z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Do Szkół Katolickich przybyli także biskupi łomżyńscy Stanisław Stefanek i Tadeusz Bronakowski, prezydenci Łomży, starosta powiatu i parlamentarzyści.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę