Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rodzice mogą starać się o pieniądze na wyprawkę szkolną dla dziecka.

Rodziny w trudnej sytuacji materialnej z Diecezji Łomżyńskiej mają szansę na otrzymanie takiej pomocy dzięki Caritas. Na początku roku szkolnego rusza tam program "Skrzydła".

Aneta Geryk z Caritas Diecezji Łomżyńskiej poinformowała, że o przystąpienie do programu mogą się ubiegać wszyscy chętni, ale pomoc zostanie udzielona najbardziej potrzebującym.

Uczniowie, którzy spełnią warunki i zakwalifikują się do tegorocznej edycji programu „ Skrzydła”, mogą liczyć na co najmniej pięciomiesięczną pomoc finansową. Obejmie ona refundację wydatków szkolnych w wysokości 150-160 złotych miesięcznie. Wnioski o przystąpienie do tego programu i jego regulamin można już odbierać w biurze Caritas Diecezji Łomżyńskiej- dodała Aneta Geryk.

Wypełniony wniosek rodzice powinni zanieść do szkoły- tam wypełni go wychowawca klasy. Kompletny wniosek wraz z niebędnymi dokumentami( ich wykaz znajduje się w regulaminie programu „ Skrzydła”) w pierwszym tygodniu po rozpoczęciu roku szkolnego rodzice powinni dostarczyć do siedziby Caritas w Łomży.

W ubiegłym roku z pomocy Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach programu „ Skrzydła” skorzystało 20-ścioro dzieci. Ile osób zostanie tą pomocą objętych w tegorocznej edycji programu- będzie zależało od liczby i hojności darczyńców.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę