Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska prokuratura "negocjuje" z pijanymi kierowcami

Główne zdjęcie
zadowolony prokurator rejonowy Jacek Cholewicki

Wszystkie wnioski o ukaranie pijanych kierowców przygotowujemy poprawnie i sądy ich nie odrzucają – mówi szef Prokuratury Rejonowej w Łomzy Jacek Cholewicki. Wszystko w świetle kontroli ministerstwa sprawiedliwości, które w całej Polsce kontroluje skuteczność prokuratur w tym zakresie. Juz trzech prokuratorów rejonowych straciło swoje funkcje z powodu niewłaściwego sposobu postępowania z pijanymi kierowcami.

Na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, ze chodzi o prokuratorów z Nowego Sacza, Rzeszowa i Lublina.
Prokuratorzy zostali odwołani w związku z niewłaściwym wypełnianiem wytycznych Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących orzekania kar dla nietrzeźwych kierowców. Minister stwierdził, ze prokuratorzy w sposób łagodny podchodzili do sprawców wypadków drogowych i osób które prowadziły pod wpływem alkoholu. W Łomży nie ma takiego problemu bowiem prokuratorzy stosują inny system – mówi Jacek Cholewicki. Zamiast konfrontacji z oskarżonym w sądzie, prawnicy "negocjują" ze sprawcą i namawiają go do dobrowolnego poddanie się karze. To skutkuje.
Nie ma więc zdaniem – Cholewickiego problemów ze skutecznością łomżyńskich prokuratorów.

Wspomniane trzy miasta, czyli Nowy Sącz, Rzeszów i Lublin, które straciły swoich prokuratorów to okazuje się nie wszystkie miejscowości prokuratur rejonowych, w których resort dopatrzył się nieprawidłowości w składanych wnioskach
Niewłaściwe sposoby postępowania z nietrzeźwymi kierowcami ujawniono także w innych miastach. W Żywcu nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego otrzymał tam ... zakaz prowadzenia motocykla !, a w Ostrzeszowie w ogóle nie wnioskowano o środek karny wobec sprawcy jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę