Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Dochody podlaskich gmin

Wysokie Mazowieckie, Kolno, Augustów i Grajewo to najbogatsze gminy miejskie w regionie. Ministerstwo Finansów opublikowało raport na temat budżetu samorządów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Zgodnie z wynikami raportu, najwyższe dochody po pierwszym kwartale tego roku, wśród gmin miejskich uzyskało Wysokie Mazowieckie. Samorząd jest w stanie wydać po ponad 615zł na inwestycje i wydatki bieżące w przeliczeniu na jednego obywatela miejscowości.

Tuż za tym miastem został sklasyfikowany Augustów z dochodami w wysokości ponad 517zł. Dalej z wynikiem zbliżonym do siebie mamy Kolno oraz Grajewo, które na jednego mieszkańca z budżetu mogą przeznaczyć prawie 500 zł. W województwie podlaskim, najniższe dochody odnotowano we wschodniej części regionu: w Hajnówce i Bielsku-Podlaskim.

Wśród mniejszych gmin, tzw.: miejsko-wiejskich, zdecydowanie króluje Nowogród, gdzie dochód na jednego mieszkańca wynosi 567,21 zł. za nim znajduje się Lipsk i Goniądz. Znacznie mniejsze dochody Ministerstwo Finansów odnotowało znów na wchodzie województwa. Samorządy Choraszczy, Wasilkowa czy Blachownia mogą z budżetu miasta wydać ok. 400 zł na jednego mieszkańca.

Klasyfikacji gmin wiejskich dominuje Mielnik z wynikiem ponad 1100 zł. oraz Rutka Tartak, która osiągnęła 912 zł budżetowego dochodu.
Wśród trzech największych miast województwa podlaskiego, najbardziej zasobny budżet w odniesieniu do liczby mieszkańców ma Łomża. Na dalszych miejscach w klasyfikacji resortu finansów znalazły się odpowiednio Suwałki i Białystok.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę