Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pod Łomżą powstanie Katolicki Dom Pomocy Samotnym Matkom.

Z inicjatywą powołania domu wyszły 2 mieszkanki Łomży, które w kwietniu tego roku założyły Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. św. Franciszka i Klary z Asyżu. O pomoc w znalezieniu siedziby domu zwróciły się do biskupa łomżyńskiego, który użyczył stowarzyszeniu budynek w Olszynach gm. Piątnica. Tam powstanie Katolicki Dom Pomocy Samotnym Matkom pw. Matki Bożej Dobrej Rady.


Zanim jednak dom otworzy swoje podwoje dla samotnych matek, musi zostać w nim wykonanych szereg prac remontowych. - Liczymy na pomoc sponsorów i ludzi dobrej woli – mówi wiceprezes stowarzyszenia, Katarzyna Bubień. Organizacja będzie zbierać pieniądze do puszek wystawionych w łomżyńskich sklepach. Wydrukowała też foldery, na których znajduje się druk przekazu pocztowego z numerem konta, na które można wpłacać datki. W planach ma także zorganizowanie koncertu charytatywnego.

Katolicki Dom Pomocy Samotnym Matkom w Olszynach swoją opieką będzie otaczał zarówno matki jak i kobiety, które spodziewają się dziecka. Na pomoc będą mogły liczyć ofiary przemocy w rodzinie. W domu będą mogły przebywać średnio około roku. Przez ten czas wezmą udział w kursach zawodowych i spotkaniach z psychologiem. Stowarzyszenie duży nacisk zamierza kłaść także na duchowy i religijny rozwój mieszkanek domu.

Datki można wpłacać na konto:

Kredyt Bank S.A. Oddział w Łomży
88 1500 1533 1215 3004 5722 0000

Siedziba Stowarzyszenia: przy klasztorze Ojców Kapucynów, ul. Krzywe Koło 3
tel./fax 0 86 216 33 19

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę