Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bezrobocie spada bo.... brakuje pracowników

Zatrudnię, dam pracę, poszukuję mechanika, budowlańca, elektryka... takich ogłoszeń o pracę jest coraz więcej. Dziś coraz częściej to pracodawcy aktywnie poszukują pracowników. W regionie podobnie jak w całym kraju zaczyna brakować specjalistów... ale coraz częściej brakuje także pracowników fizycznych – podkreśla Antoni Chojnowski wiceprezes Prefbet Śniadowo.

Coraz większe zainteresowanie pracownikami widać także w urzędach pracy. Choć w łomżyńskim  POP-ie zarejestrowanych jest ponad 6 tys bezrobotnych, to jest to najniższa liczba od wielu, wielu lat. Mieczysław Bieniak dyrektor PUP-u twierdzi, że dziś poziom bezrobocia spadł do poziomu z grudnia 1990 roku.
- W stosunku do poprzedniego miesiąca jest to ilość osób mniejsza o 386, a w stosunku do czerwca ubiegłego roku aż o  894 osoby – mówi Bieniek.
Bezrobocie spada bo coraz więcej osób w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy wyjeżdża za granice kraju.
- Kilka raz w tygodniu podpisuje podania bezrobotnych o rezygnacji ze staży w związku z wyjazdem za granicę – dodaje dyrektor łomżyńskiego PUP.

Dodajmy, że na koniec czerwca w urzędzie zarejestrowanych było 6321 osób, a stopa bezrobocia wynosiła 14,1%.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę