Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Problemy w Urzędzie Celnym

Coraz bliżej normalności – tak można określić pracę Urzędu Celnego w Łomży. W ubiegłym tygodniu w Łomży sparaliżowana była odprawa celna. Powodem był nowy system informatyczny, który został wprowadzony w oddziale celnym w Łomży, a nie zdążyły wprowadzić go firmy, które wysyłają towary na eksport. Aż do piątku celnicy mieli poważne problemy z wprowadzaniem zgłoszeń do nowego systemu - powiedział nam Krzysztof Grygo – naczelnik łomżyńskiego Urzędu.

Polskie Urzędy Celne jako jedyne wprowadziły nowy system informatyczny, który w całej Europie ma obowiązywać dopiero od 2006 roku. System w urzędach obowiązuje, a firmy o zmianach nie wiedziały, bądź miały zbyt mało czasu na ich wprowadzenie. Dyrektor przyznaje, że nowe formaty, w których pracuje oprogramowanie Urzędu Celnego w Łomży, zostały zbyt późno opublikowane.
Mimo to przynajmniej te duże firmy powinny szybko zmodyfikować swojego programy.
Urząd Celny uspokaja - zgłoszenia realizowane są na bieżąco, sytuacja się stabilizuje.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę