Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rośnie liczba zagranicznych wyjazdów do pracy.

Jak co roku przed wakacjami zainteresowanych podjęciem pracy za granicą przybywa. Wśród oficjalnych podróży przeważają te do Niemiec. W tym roku do łomżyńskiego oddziału terenowego WUP wpłynęło 2 tys 400 umów na sezonowe zatrudnienie w Niemczech.


- To jest przede wszystkim zatrudnienie w rolnictwie, przy zbiorze truskawek, uprawie kwiatków, hodowli. Umowy odebrało do tej pory 2 tys 200 osób, więc można powiedzieć, że tyle osób do tej chwili wyjechało już do pracy w Niemczech - mówi Marek Konert z oddziału terenowego w Łomży WUP w Białymstoku. Wojewódzki Urząd Pracy dysponuje także informacjami o ofertach pracy długoterminowej, powyżej 4 miesięcy. Na stronie internetowej urzędu widnieją oferty sieci Eures, czyli Europejskich Służb Zatrudnienia. Pracowników poszukują pracodawcy m.in. z Cypru, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Gujany i Wielkiej Brytanii. Są też oferty ukazujące się na stronach ministerstwa: dla cieśli, malarzy przemysłowych i monterów blachy w Hiszpanii czy staże dla pielęgniarek i murarzy we Francji. Wszystkie oferty pracy długoterminiowej dostepne są w internecie na stronach: www.apraca.pl/biwu/ i
www.psz.praca.gov.pl

Informacje można uzyskać także w łomżyńskim oddziale terenowym Wojewódzkiego Urzędu Pracy tel. 086 216 23 46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę