Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Młodzież z powiatu łomżyńskiego jedzie do Bawarii.

Ten najbogatszy region Niemiec będzie miała okazję zobaczyć 15-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem oraz Zespołu Szkół w Marianowie. Będzie to już 6-ty pobyt uczniów szkół powiatu w ramach wymiany młodzieży z bawarskim powiatem Dingolfing-Landau. Przez tydzień młodzi ludzie będą odwiedzać bawarskie szkoły, spotykać się z rówieśnikami i doskonalić znajomość języka niemieckiego – mówi Naczelnik Wydziału promocji, Rozwoju i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łomży, Wiesław Jemielity.

Wymiana młodzieży polskiej i niemieckiej – to jedne z elementów nawiązanej 7 lat temu współpracy między powiatem łomżyńskim a Dingolfing-Landau w Bawarii.

Współpraca powiatów obejmuje, oprócz wymiany młodzieży, także współdziałanie w zakresie rolnictwa, turystyki, ochrony środowiska i przyrody oraz wymianę kulturalną i doświadczeń w wielu dziedzinach. Wymiana młodzieży przypadła do gustu zwłaszcza uczniom szkół powiatu łomżyńskiego, którzy jadą do Bawarii 6-ty raz, podczas gdy niemiecka młodzież gościła tu dwukrotnie. Przed dwoma laty 10-osobowa grupa młodzieży z zespołu szkół w Marianowie miała okazję odbyć praktyki na terenie bawarskich gospodarstw.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę