Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodz z www.radionadzieja.pl

Nowy sprzęt trafił na oddział dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

Holter EKG i urządzenie do badania czynności przełyku i żołądka przekazała szpitalowi polonijna fundacja działająca w Stanach Zjedoczonych - Polish Gift of Life. To pierwszy dar fundacji dla szpitala i pierwsze takie urządzenia w regionie łomżyńskim. Holter EKG służy do monitorowania czynności serca, zwłaszcza u dzieci, które mają kłopoty z układem krążenia i z wadami serca - mówi dr Kazmierz Bandzul, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Drugie urządzenie – system pehametrii przełyku – służy głównie do diagnozowania refluksu żołądkowo-jelitowego.

Fundacja, która sprzęt szpitalowi podarowała, działa od 1979 roku. Przez ten czas sfinansowała leczenie w Stanach Zjednoczonych blisko 300 dzieci z Polski, głównie ze schorzeniami w obrębie serca. To, że zakupiła sprzęt dla łomżyńskiego szpitala, jest efektem profesjonalnie sporządzonych wniosków – podkreśla przedstawiciel fundacji, Andrzej Gawęcki.

Andrzej Gawęcki zapewnił, że fundacja nie zapomni o łomżyńskim szpitalu i jego potrzebach. A dr Kazimierz Bandzul ujawnił kolejne marzenie oddziału dziecięcego – ultrasonograf do diagnostyki wad i chorób organicznych serca. Otrzymał wstępne zapewnienie przedstawiciela fundacji, że sprzęt trafi do szpitala.
A dwa urządzenia, która fundacja już przekazała placówce, warte są ponad 100 tys złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę