Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Nasze gminy z przodu

Gmina Czarnia z powiatu ostrołęckiego znalazła się na ósmym miejscy wśród samorządów które dostaną w tym roku najwyższą subwencję ogólną w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Z państwowego portfela, do Czarni trafi ponad 3,5 mln zł czyli po 1336 zł za każdego jej mieszkańca. Kolejną gminą z regionu w tym rankingu jest Turośl z powiatu kolneńskiego – 21 miejsce, gdzie wysokość subwencji na jednego mieszkańca to 1264 zł.

Subwencja ogólna ma dać szansę gminom na zbilansowanie swoich budżetów. Czym biedniejsza gminy, tym subwencja wyższa. O tym, że nasz region należy do najuboższych może świadczyć choćby fakt, że w pierwszej setce gmin z najwyższymi subwencjami – na ogólną liczbę niemal 2,5 tys gmin w Polsce - jest 10 naszych.
Poza Czarnią i Turoślą są to jeszcze Barabnowo, Kadzidło, Łyse i Myszyniec z powiatu ostrołęckiego, Przytuły i Zbójna z powiatu łomżyńskiego i Grabowo i Mały Płock z powiatu kolneńskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę